Міжнародний день музеїв у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра»

Шановні друзі!

Дякуємо всім, хто у Міжнародний день музеїв приєднався до наших мандрів шляхами історії в стінах Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»! Серед автентичних давньоукраїнських пам’яток спілкування стає настільки атракційним, що значно додає життєвих сил і віри в близькість перемоги над російським агресором. Приєднуйтесь, долайте відстань і складнощі пересування у військовий час – воно того варте!

Розширена інформаційна база наших експозицій, що були створені для вас у квітні-травні 2022 р., враховує виклики російсько-української війни, перш за все, на історичному фронті. За годину, проведену в Спасо-Преображенській церкві (Спаса на Берестові, ХІІ ст.), розгорнуті там експозиції наблизять картини життя пращурів IX ст. до н.е., пронесуть княжими часами, занурять у візантійські ремінісценції стінопису XVII ст. і здивують змінами в історичному оточенні Києво-Печерської лаври за картами і планами XVII–XIX ст.

18 травня прогулянка верхньою територією Лаври з виходом на оглядовий майданчик та відвідуванням церкви Спаса на Берестові і першого ярусу Великої лаврської дзвіниці (XVIII ст.) були безкоштовними.

Дзвіниця – це сьогодні ще й гарантовано надійне укриття. Товщина стін першого ярусу (8 м) і загальна міцність споруди зберегли її від руйнування, коли поруч з нею потужний вибух майже вщент знищив давню Велику Печерську церкву (Успенський собор) 3 листопада 1941 р.

На День музеїв до уваги колег-музейників і гостей-відвідувачів було представлено відкриту в залі першого ярусу дзвіниці експозицію планів і креслень XVIII–XIX ст. Тимчасово недоступні для огляду куранти, що розташовані на четвертому ярусі дзвіниці, відтепер можна побачити на першому ярусі у вигляді їхньої точної моделі. Остання дає уявлення про вигляд і принципи роботи баштового годинника, встановленого у кінці 1904 р. саксонцем Йоганом Саре.

У Спасо-Преображенському храмі завідувач науково-дослідного сектору археології Сергій Тараненко презентував довгоочікуване видання книги «Церква Спаса на Берестові. Історія одного відкриття». Начальниця відділу вивчення мистецької спадщини Аліна Кондратюк захопила присутніх розповіддю щодо нашарування епох і стилів у монументальному живописі церкви Спаса на Берестові. Останніми здобутками печерських археологів поділилася наукова співробітниця науково-дослідного відділу історії та археології Олена Махота.

Всі означені локації відкриті для відвідування, за виключенням понеділка і вівторка. За відкриттям нових експозицій, можливими змінами часу роботи і цін на квитки простимо слідкувати на нашому сайті.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon