Галерея до Дальніх печер

Наземна дерев'яна галерея збудована у XVIII ст. З неї відкривається чудовий краєвид на дніпровські схили. У 1812 р. вона внаслідок руйнацій стала непридатною для експлуатації і була розібрана інженерною командою Печерської фортеці. Відновлена у 1816 р. Через сорок років галерея знову стала непридатною для експлуатації.

Для будівництва нового переходу були запропоновані два проекти, один із яких виконав архітектор П.І.Спарро. Але Духовний собор Лаври надав перевагу проектові ченця Євкарія, підкресливши, що він дешевший і художнє оформлення його краще. Щоб продовжити термін функціонування галереї, автор пропонував побудувати її на кам'яних стовпах. Будівельні роботи завершились у 1869 р. і з того часу вигляд галереї суттєво не змінився.

Галерея починається з ротонди, яка була побудована у класичному стилі у першій половині XIX ст. і знаходиться у південній частині подвір'я Ближніх печер. Закінчується вона павільйоном у псевдоруському стилі (кінець ХІХ ст.) у північній частині подвір'я Дальніх печер.

Загальна довжина галереї 216 м, без павільйонів – 192,8 м. При виході з галереї перед очима постає семибанна Різдвобогородицька церква.

У 1975 р. в галереї були проведені ремонтно-реставраційні роботи.

Сучасна галерея від Ближніх до Дальніх печер – це критий дерев'яний перехід, утворений двома рядами кам'яних стовпів. Стіна з боку пагорбу суцільна, а з боку Дніпра має отвори.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon