Іконописна майстерня

В Києво-Печерській лаврі здавна існували свої іконописні традиції та школа, яка була центром давньоруського та українського живопису. Вона була започаткована прп. Аліпієм.

У 1880-1883 рр. за проектом академіка архітектури В.І.Сичугова був побудований новий будинок школи живопису. Іконописні майстерні розміщувались на другому поверсі, на першому була ключня. В підвалах будинку була льодовня, склад для пивних і квасних бочок, котельня для обігріву будинку.

Іконописна школа знаходилась за Трапезною церквою і була розташована на плато верхньої Лаври. Двоповерхова будівля в плані прямокутна. Оформлена декоративно-фігурною кладкою та плоскиморнаментом з жовтої та червоної цегли. Мастерня має мансарду, вбудовану в конструкцію даху.

У XIX ст. в Петербурзі вже діяла Академія мистецтв, з якої вийшло чимало високопрофесійних майстрів. В Україні, здавна уславленій своїми художниками, на той час ще не було ані середнього, ані вищого художнього навчального закладу. Їхню роль фактично виконувала Лаврська іконописна школа.

З іконописною школою пов'язані імена відомих митців, таких як Микола Мурашко (1844-1909 рр.) та Іван Їжакевич (1864-1962 рр.) - майбутній керівник Лаврських майстерень, який тут навчався, а згодом викладав.

Після революції 1917 р. тут розміщувалася малярна школа Народної освіти України. Зараз в цьому будинку розташовані творчі майстерні Спілки художників України.

 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon