Іконописна майстерня

В Києво-Печерській лаврі здавна існували свої іконописні традиції та школа, яка була центром давньоруського та українського живопису. Вона була започаткована прп. Аліпієм.

У 1880-1883 рр. за проектом академіка архітектури В.І.Сичугова був побудований новий будинок школи живопису. Іконописні майстерні розміщувались на другому поверсі, на першому була ключня. В підвалах будинку була льодовня, склад для пивних і квасних бочок, котельня для обігріву будинку.

Іконописна школа знаходилась за Трапезною церквою і була розташована на плато верхньої Лаври. Двоповерхова будівля в плані прямокутна. Оформлена декоративно-фігурною кладкою та плоскиморнаментом з жовтої та червоної цегли. Мастерня має мансарду, вбудовану в конструкцію даху.

У XIX ст. в Петербурзі вже діяла Академія мистецтв, з якої вийшло чимало високопрофесійних майстрів. В Україні, здавна уславленій своїми художниками, на той час ще не було ані середнього, ані вищого художнього навчального закладу. Їхню роль фактично виконувала Лаврська іконописна школа.

З іконописною школою пов'язані імена відомих митців, таких як Микола Мурашко (1844-1909 рр.) та Іван Їжакевич (1864-1962 рр.) - майбутній керівник Лаврських майстерень, який тут навчався, а згодом викладав.

Після революції 1917 р. тут розміщувалася малярна школа Народної освіти України. Зараз в цьому будинку розташовані творчі майстерні Спілки художників України.

 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon