Церква прп. Варлаама в Ближніх печерах

Варлаамівська церква у Ближніх печерах була влаштована у 1691 році на честь першого ігумена монастиряпрп. Варлаама стараннями печерського архімандрита Варлаама Ясинського, який посів того року Київську митрополичу кафедру. При цьому було використано об'єм давньої келії.

У 1818 році майстер Федір Коробка виготовив для цієї церкви двох'ярусний, з напівкруглим завершенням, мідний позолочений іконостас. Він декорований накладними карбованими деталями.

Царські врата, виготовлені з міді, карбовані, позолочені. Іконостас має 15 мідних, прикрашених олійнимживописом, вставних ікон та 4 медальйона-ікони в царських вратах, що були намальовані в ХІХ ст.

У Варлаамівській церкві знаходиться гробниця прп. Варлаама, ігумена Печерського. Він походив із заможної та впливової боярської родини, був пострижений у ченці 19 листопада 1060 р. пресвітером Никоном Великим. Став першим настоятелем Печерської общини приблизно у лютому 1061 р. За прп. Варлаама братія вперше оселилась на денній поверхні та було розпочато будівництво наземного монастиря.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon