Правила відвідування Національного заповідника "Києво-Печерська лавра"

 

Правила

відвідування території та експозиційних об’єктів

Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" 

 

1. Загальні положення

1.1. Ці Правила відвідування території та експозиційних об’єктів (далі – Правила) Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" (далі – Заповідник) визначають порядок відвідування, закріплюють основні права, обов’язки та правила поведінки відвідувачів на його території та експозиційних об’єктах.

1.2. Правила розроблені відповідно до Конституції України, Законів України «Про музеї та музейну справу», «Про туризм», «Про культуру», «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформаційні агентства», «Про телебачення і радіомовлення», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», Указу Президента України «Про Положення про національний заклад (установу) України» від 16 червня 1995 року № 451, постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності» від 12 грудня 2011 року № 1271, наказу Міністерства культури України «Про реалізацію права соціально незахищених верств населення на відвідування підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Мінкультури України на пільгових умовах» від 30 січня 2013 року № 43, Статуту Заповідника, затвердженого наказом Міністерства культури України від 22 березня 2017 року № 224, Інструкції про організацію пропускного, внутрішньооб’єктового режимів та охорони території Національного Києво-Печерського історико-культурного  Заповідника, затвердженої наказом Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника від 14.06.2019 № 04-07/97.

1.3. Дія цих Правил поширюється на всіх, без винятку, відвідувачів Заповідника незалежно від громадянства, статі, віросповідання, віку та мети відвідування Заповідника.

1.4. Вхід відвідувачів на територію Заповідника та його експозиційні об’єкти здійснюється щоденно з 9:00 до 18:00 (продаж квитків з оглядом експозиційних об’єктів здійснюється до 17:00).

1.5. Заповідник залишає за собою право закрити експозиційні об’єкти в цілому, або окремі зали, у тому числі з технічних причин.

 

2. Допуск журналістів, працівників засобів масової інформації на територію Заповідника

2.1. Журналісти, працівники засобів масової інформації мають право безперешкодно відвідувати територію Заповідника після обов’язкового пред’явлення документа, що засвідчує їх професійну належність (посвідчення журналіста, тощо) та відповідного завдання редакції по вказаній темі, або вхідного квитка.

2.2. Журналісти, працівники засобів масової інформації мають право проводити зйомки програм, репортажів після направлення відповідного листа до Заповідника та погодження строків, переліку персоналу і місця проведення зйомок, якщо це не стосується трансляції відкритих заходів, що проводяться на території Заповідника.

2.3. Трансляція відкритих заходів та святкових богослужінь проводиться відповідним телеканалом на підставі завчасно направленого до Заповідника листа про намір проведення зйомки з переліком задіяного персоналу та/або окремо укладеного договору.

2.4. Під час виконання професійних обов’язків журналіст має право здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів.

2.5. У разі необхідності проїзду на територію автотранспорту журналістів, підключення до мереж Заповідника тощо, то такий дозвіл надається керівництвом Заповідника після одержання відповідного листа та/або підписання окремого договору.

2.6. Журналісти, працівники засобів масової інформації мають право бути особисто прийнятими керівництвом Заповідника за попереднім записом.

 

3. Загальні вимоги щодо відвідування Заповідника

3.1. Вхід на територію Заповідника здійснюється лише через пункти контролю, які розташовані на території Заповідника, а саме:

- Брама Троїцької надбрамної церкви (вул. Лаврська, 9),

- Економічна брама (пров. Лаврський),

- Південна брама (вул. Ближньопечерна).

3.2. Вхід на територію та до експозиційних об’єктів Заповідника здійснюється за умови пред’явлення вхідного квитка, відповідної перепустки/посвідчення або дозволу керівництва Заповідника».

3.3. Продаж квитків здійснюється через каси Заповідника, встановлені на пунктах контролю зазначених в пункті 2.1. цих Правил.

3.3.1. Вхід до Музею книги і друкарства України, Музею історії України, Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, Національної історичної бібліотеки України, виставки «Мікромініатюри М. Сядристого» здійснюється у відповідні дні та години їх роботи на підставі квитків, придбаних у цих установах та вхідного квитка на територію Заповідника, або відповідного дозволу керівництва Заповідника.

3.4. Право безкоштовного входу на територію Заповідника мають пенсіонери України та діти віком до 10 років, за наявності відповідного документа у свята: визначені Додатком 1 до цих Правил.

3.5. Кожну неділю останнього тижня місяця у Заповіднику встановлено днем безкоштовного відвідування території та експозиційних об’єктів Заповідника особами, згідно з Додатком 2 до цих Правил, за умови пред’явлення відповідних документів.

3.6. Право безкоштовного відвідування території та експозиційних об’єктів Заповідника мають категорії громадян згідно з Додатком 3 до цих Правил, за умови пред’явлення відповідних документів, що засвідчують належність до вказаної категорії громадян.

3.7. Вхід відвідувачів на територію та до експозиційних об’єктів Заповідника на безкоштовній основі здійснюється за умови пред’явлення документу, що засвідчує належність відвідувача до відповідної категорії громадян (крім відвідування культових споруд під час богослужінь).

3.8. Дитячі або шкільні організовані групи (віком до 16 років), допускаються на територію та експозиційні об’єкти Заповідника лише у супроводі дорослих. Супроводжуючі особи повинні ознайомити дітей з цими Правилами та нести відповідальність за їх дотримання, а також за безпеку дітей на весь час перебування групи на територіїЗаповідника.

3.9. Організовані групи відвідувачів мають право відвідувати Заповідник та експозиційні об’єкти, які розміщені на його території, за наявності відповідного договору на надання послуг з екскурсійного обслуговування, укладеного між Заповідником та відповідною туристичною компанією або за умови придбання відповідних квитків, або отримання відповідного дозволу керівництва Заповідника.

3.10. Право безкоштовного входу на територію Заповідника мають усі громадяни на богослужіння в Успенському соборі та Трапезному храмі відповідно графіка, погодженого з керівництвом Заповідника.

 

4. Права та обов’язки відвідувачів

4.1. Під час перебування на території та в експозиційних об’єктах Заповідника відвідувачі мають право:

4.1.1. Оглянути територію та експозиційні об’єкти у складі екскурсійної групи, самостійно або скористатись індивідуальною екскурсійною послугою;

4.1.2. Отримати інформацію про маршрут, тривалість екскурсії та місце збору екскурсантів;

4.1.3. Отримати екскурсійне обслуговування за затвердженою тематикою з урахуванням зайнятості екскурсоводів та наукових співробітників Заповідника;

4.1.4. Зробити попереднє замовлення на екскурсійне обслуговування не пізніше, ніж за один день до його отримання;

4.1.5. Здійснюватипрофесійну фото- та відеозйомку на територіїчи в інтер’єрах пам’яток і експозиційних об’єктів після укладання відповідної угоди, отримання письмового дозволу керівництва Заповідника чи придбання відповідного квитка.

4.1.6. Здійснювати аматорську фото- та відеозйомку на території Заповідника та в інтер’єрах експозицій при самостійному огляді експозицій чи у складі екскурсійної групи.

4.2. Залишити в книзі відгуків свої враження про відвідування Заповідника та якість екскурсійного обслуговування.

4.1. Відвідувачі під час перебування на території та в експозиційних об’єктах Заповідника зобов’язані:

4.2.1. Бережливо ставитися до експозиційних об’єктів та обладнання Заповідника, дотримуватися тиші та вимог цих Правил.

4.2.2. Виконувати законні вимоги працівників Заповідника та Національної поліції України з підтримання громадського порядку на території та експозиційних об’єктах Заповідника.

4.2.3. Зберігати придбані квитки та пред’являти їх на вимогу працівників Заповідника.

4.2.4. Залишити територію та експозиційні об’єкти Заповідника до його закриття.

 

5. На території Заповідника забороняється:

 

5.1. Заїжджати на територію Заповідника на будь-якому транспортному засобі без спеціального дозволу керівництва Заповідника.

5.2. Пересуватись на будь-яких засобах (роликових ковзанах, велосипедах, скейт-бордах, дитячих автомобілях тощо) окрім інвалідних візків чи колясок.

5.3. Заходити на територію Заповідника з тваринами.

5.4. Палити (окрім спеціально відведених для цього місць) та вживати алкогольні (у тому числі слабоалкогольні) напої, а також перебувати у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

5.5. Порушувати порядок і тишу, під час екскурсії користуватись мобільним телефоном.

5.6. Забруднювати територію Заповідника.

5.7. Проносити предмети, що забруднюють територію Заповідника та одяг інших відвідувачів.

5.8. Самовільно займатись торгівлею чи розповсюдженням поліграфічної, сувенірної, рекламної продукції на території Заповідника.

5.9. Проводити екскурсії сторонніми особами. Виключне право на проведення екскурсій мають: провідні лектори (екскурсоводи), наукові співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та екскурсоводи, що отримали письмовий дозвіл керівництва Заповідника.

5.10. Вчиняти дії, що загрожують схоронності та цілісності пам’яткам історії та культури, нищити зелені насадження.

5.11. Вчиняти дії, що суперечать нормам суспільної моралі, виказують зневагу до інших відвідувачів та працівників Заповідника.

5.12. Відвідувати Заповідник дітям до 12 років без супроводу дорослих.

5.13. Заносити (завозити) на територію Заповідника зброю окрім працівників МВС України, СБУ чи інших спецслужб (за умови пред’явлення відповідного посвідчення).

5.14. Заносити (завозити) на територію вибухові, горючі та легкозаймисті речовини.

5.15. Розкладати багаття, користуватись відкритим чи закритим вогнем, запалювати будь-які предмети.

5.16. Заходити за огорожі.

5.17. Ходити та засмагати на газонах, влаштовувати пікніки.

5.18. Руйнувати, псувати, наносити малюнки та написи на фасади будівель, малих архітектурних форм (баків для сміття, урн, лав) та інших споруд, розклеювати об’яви, плакати та іншу продукцію інформаційного та рекламного змісту.

5.19. Заходити в приміщення, які знаходяться в стані реставрації чи консервації.

5.20. Споруджувати намети, шатри, та інше без відповідного дозволу керівництва Заповідника.

5.21. Здійснювати всі види господарської діяльності без відповідних дозвільних документів та дозволу керівництва Заповідника.

5.22. Займатись ворожбою та жебракувати.

5.23. Використовувати аудіотехніку із засобами звукопідсилювання, а також співати, танцювати, грати на музичних інструментах без дозволу керівництва Заповідника.

5.24. Проводити політичну агітацію.

5.25. Проводити видовищні дійства, культурно-розважальні заходи без дозволу керівництва Заповідника.

 

6. В експозиційних об’єктах Заповідника забороняється:

6.1. Порушувати порядок і тишу (у тому числі голосно розмовляти, бігати, стрибати).

6.2. Користуватися мобільним телефоном (крім здійснення аматорської фото- та відеозйомки).

6.3. Забруднювати приміщення, проносити предмети, що забруднюють приміщення та одяг інших відвідувачів.

6.4. Палити та перебувати в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

6.5. Проводити екскурсії сторонніми особами. Таке право мають провідні лектори (екскурсоводи), наукові співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та екскурсоводи, що отримали письмовий дозвіл керівництва Заповідника.

6.6. Заходити з великогабаритними речами, дитячими колясками тощо.

6.7. Заходити з їжею та напоями.

6.8. Вчиняти дії, що несуть загрозу охороні пам’яток історії та культури (в тому числі заходити за огороджувальні шнури, торкатися стін, музейних предметів, експозиційних об’єктів та огороджуючих конструкцій, наближатися до них ближче ніж на 25 см).

6.9. Вчиняти дії, що суперечать нормам суспільної моралі, виказують зневагу до інших відвідувачів та працівників Заповідника.

6.10. Відвідувати експозиційні об’єкти дітям до 12 років без супроводу дорослих;

6.11. Здійснювати фото-, кіно-, теле- та відеозйомку без відповідного квитка чи відповідного договору або дозволу керівництва Заповідника на проведення такої зйомки.

6.12. Проводити богослужіння, релігійні обряди тощо, без письмового погодження з керівництвом Заповідника.

 

7. Відповідальність за порушення цих Правил

7.1. У разі порушення зазначених Правил відвідувач може бути затриманий представниками відділу внутрішньої безпеки Заповідника або Національної поліції України та позбавлений права перебування у ньому без повернення плати за вхідний квиток та екскурсійне обслуговування.

7.2. Контроль за дотриманням цих Правил покладається на керівників відповідних підрозділів Заповідника та на працівників Національної поліції України.

 

 

Додаток 1

до Правил відвідування території та експозиційних об’єктів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

БЕЗКОШТОВНИЙ ВХІД

на територію Заповідника мають пенсіонери України та діти віком до 10 років (за наявності відповідного документа) у свята:

1. Великдень – перехідне;

2. Різдво Христове – 7 січня;

3. День Святої Трійці – 50-й день після Великодня – перехідне.

4. Міжнародний день пам’яток і визначних місць (18 квітня), у тому числі в експозиційні об’єкти.

5. Міжнародний день музеїв (18 травня), у тому числі в експозиційні об’єкти.

6. День хрещення Київської Русі – України – 28 липня.

7. День Незалежності України (24 серпня), у тому числі в експозиційні об’єкти.

 

Додаток 2

до Правил відвідування території та експозиційних об’єктів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

 

ПЕРЕЛІК

категорій громадян, що мають право на безкоштовний вхід (кожна неділя останнього тижня місяця) на територію та до експозиційних об’єктів, розташованих на території Заповідника

(за наявності відповідного документа)

 

1. Вихованці дитячих будинків та інтернатів.

2. Особи з інвалідністю I та II груп (Україна).

3. Ветерани Другої світової війни.

4. Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС.

5. Учасники бойових дій (Україна).

6. Солдати та сержанти строкової служби Збройних сил України.

7. Учасники Антитерористичної операції (АТО), Операції Об’єднаних сил (ООС).

8. Учні загальноосвітніх навчальних закладів України.

9. Студенти вищих та середніх закладів освіти України.

10. Пенсіонери України.

11. Курсанти військових навчальних закладів.

12. Працівники концертних організацій, театрів, цирків.

 

Додаток 3

до Правил відвідування території та експозиційних об’єктів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

ПЕРЕЛІК

категорій громадян, що мають право на безкоштовний

вхід на територію та до експозиційних об’єктів,

розташованих на території Заповідника

(за наявності відповідного документа)

1. Працівники музеїв, заповідників України, члени ICOMOS, ICOM.

2. Діти дошкільного віку.

YouTube icon
Facebook icon