Відділ наукової реставрації та консервації у 2012 році

 
 
 

Протягом 2012 року відділ наукової реставрації та консервації Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника здійснював свою роботу за такими напрямками: консерваційно-реставраційна робота, охорона пам’яток архітектури, науково-дослідна, експертна, науково-просвітницька, науково-фондова та експозиційна робота. За цей час були відреставровані 188 пам’яток, обстежено більше 900 предметів колекції Заповідника, які зберігаються у фондах та експонуються на діючих виставках.

У зв’язку з великою кількістю відновлювально-реставраційних робіт пам’яток архітектури на території Києво-Печерського заповідника у 2012 році до обстежень більшості з них залучалися художники-реставратори відділу наукової реставрації та консервації відповідного напряму. Так, особливої уваги потребував мармуровий триптих - пам’ятка ХV ст., що розташована та зберігається на І ярусі Великої лаврської дзвіниці. Фахівцями відділу було проведено його обстеження, надано рекомендації щодо порядку проведення підготовчих та захисних заходів під час ремонтно-реставраційних робіт на Дзвіниці.

Під час проведення ремонтно-реставраційних робіт на фасадах церкви Святих Антонія і Феодосія (Трапезна) наукові співробітники та художники-реставратори провели натурне обстеження 20 ікон другого ярусу церкви, здійснили їх демонтаж, розробили та надали пропозиції щодо проведення консерваційно-реставраційних робіт. Згідно з рішенням, прийнятим на спільному засіданні Вченої, Науково-реставраційної та Науково-методичної ради, консервація демонтованих з фасадів ікон доручена фахівцям відділу і відбувається цього часу.

Також щотижнево здійснювався огляд монументального живопису пам’яток архітектури на території Заповідника: Троїцької надбрамної церкви, церкви Всіх Святих, Трапезної палати і церкви, церкви Спаса на Берестові, фортечних мурах (загальна площа живопису складає 17 тис. кв.м.).

У 2012 році наукові співробітники та реставратори відділу наукової реставрації та консервації взяли участь у 9 міжнародних наукових та науково-практичних конференціях з 18 доповідями, було опубліковано 13 наукових статей та 16 підготовлено до друку.

 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon