Відділ наукової реставрації та консервації у 2012 році

 
 
 

Протягом 2012 року відділ наукової реставрації та консервації Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника здійснював свою роботу за такими напрямками: консерваційно-реставраційна робота, охорона пам’яток архітектури, науково-дослідна, експертна, науково-просвітницька, науково-фондова та експозиційна робота. За цей час були відреставровані 188 пам’яток, обстежено більше 900 предметів колекції Заповідника, які зберігаються у фондах та експонуються на діючих виставках.

У зв’язку з великою кількістю відновлювально-реставраційних робіт пам’яток архітектури на території Києво-Печерського заповідника у 2012 році до обстежень більшості з них залучалися художники-реставратори відділу наукової реставрації та консервації відповідного напряму. Так, особливої уваги потребував мармуровий триптих - пам’ятка ХV ст., що розташована та зберігається на І ярусі Великої лаврської дзвіниці. Фахівцями відділу було проведено його обстеження, надано рекомендації щодо порядку проведення підготовчих та захисних заходів під час ремонтно-реставраційних робіт на Дзвіниці.

Під час проведення ремонтно-реставраційних робіт на фасадах церкви Святих Антонія і Феодосія (Трапезна) наукові співробітники та художники-реставратори провели натурне обстеження 20 ікон другого ярусу церкви, здійснили їх демонтаж, розробили та надали пропозиції щодо проведення консерваційно-реставраційних робіт. Згідно з рішенням, прийнятим на спільному засіданні Вченої, Науково-реставраційної та Науково-методичної ради, консервація демонтованих з фасадів ікон доручена фахівцям відділу і відбувається цього часу.

Також щотижнево здійснювався огляд монументального живопису пам’яток архітектури на території Заповідника: Троїцької надбрамної церкви, церкви Всіх Святих, Трапезної палати і церкви, церкви Спаса на Берестові, фортечних мурах (загальна площа живопису складає 17 тис. кв.м.).

У 2012 році наукові співробітники та реставратори відділу наукової реставрації та консервації взяли участь у 9 міжнародних наукових та науково-практичних конференціях з 18 доповідями, було опубліковано 13 наукових статей та 16 підготовлено до друку.

 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon