Екскурсії

Екскурсійне обслуговування можна замовити за телефоном: (044) 406-63-75.

lavra.ex@ukr.net

Тему екскурсії, її дату, час та бажану мову (російська, англійська, німецька, італійська, польська) узгоджуйте, будь ласка, в екскурсійному бюро під час замовлення.

Ми пропонуємо екскурсійні послуги організованим групам (не менше 15 осіб) і окремим відвідувачам, для яких регулярно формуємо групи біля центрального входу.
Вони також можуть прослухати екскурсію з індивідуальним гідом (до 9 осіб).

У першу чергу екскурсійні послуги надають групам за попереднім замовленням.

Оглядову та тематичні лекції-екскурсії (екскурсії), уроки-екскурсії та інтерактивні уроки-екскурсії (квести) по Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику проводять тільки штатні лектори-екскурсоводи та наукові працівники Заповідника.

Оглядова екскурсія триває 3 академичні години  (2 астрономічні години 15 хвилин), що обумовлено значним розміром території Заповідника (23,5 га), на якій розташовані 140 будівель та споруд різного призначення.

  Тематика лекцій-екскурсій:
  Тривалість 3 акад. год.:
Оглядова лекція-екскурсія «Києво-Печерський монастир. Його історична та культурна спадщина» (архітектурний ансамбль Верхньої та Нижньої території, відвідування печер) Це класична оглядова екскурсія, яка торкається ключових моментів історії Києво-Печерської лаври. 
  Тривалість 3 акад. год.
Оглядова лекція-екскурсія «Києво-Печерський монастир. Історія та сучасність» (архітектурний ансамбль Верхньої території, без відвідування печер з включенням експозиції «Музею історії Києво-Печерської лаври»)
Лавра підземна. Печери Києво-Печерської лаври (2 акад. год.)
Больницький монастир Києво-Печерської лаври та його пам’ятки
Давні храми Печерська – церква Спаса на Берестові та Успенський собор 
 
Велика лаврська дзвіниця (історія спорудження). Найвища, найвеличніша, найпишніша, та інші «най» в екскурсії про цю унікальну пам’ятку XVIII ст. З 3-го поверху дзвіниці Ви побачити всю Києво-Печерську Лавру, величний Дніпро, чарівні краєвиди Печерська та дніпровського Лівобережжя.
Некрополь Києво-Печерської лаври. Довгі століття територія Києво-Печерського монастиря була місцем поховання видатних світських осіб України, Росії, Литви, Білорусії, чорного та білого духовенства. Ви дізнаєтеся про життя та долі як окремих представників, так і цілих родин.
Виставка «Мікромініатюр М.С. Сядристого». Микола Сядристий – унікальний майстер, який займається створенням мікромініатюр вже більше 40 років. Завдяки йому саме слово «мікромініатюра» з’явилося у словниках. На виставці на Вас чекають найменша в світі книга, де сторінки зшиті звичайною павутиною, найменша у світі шахівниця з шахами, розміщена на кінчику голки, та ін. дива.
 
Тематика лекцій-екскурсій тривалість 2 акад. год.
Лаврський модерн
Скарби Києво-Печерської лаври та їх відродження
Постать гетьмана Івана Мазепи в історії Києво-Печерської лаври
Художник І.С. Їжакевич та Києво-Печерська лавра
Києво-Печерська лавра доби святителя Петра Могили
Сюжети з українського музейництва на теренах Києво-Печерської лаври (20 – 30-ті роки XX ст.) 
Оглядова лекція-екскурсія «Пам’ятки історії та архітектури Києво-Печерської лаври» (з відвідуванням печер)
Оглядова лекція-екскурсія «Архітектурний ансамбль Києво-Печерської лаври» (без відвідування печер)

 

 

 

 

YouTube icon
Facebook icon