Книжкова крамниця

Збудована в 1811–1812 рр. зі східного боку Троїцької надбрамної церкви на місці невеликої книжкової комірки, яка існувала тут в 90-х рр. ХVIII ст. Після великої пожежі на Подолі 1811 р., під час якої згоріла цегляна книжкова крамниця на подільському подвір’ї Лаври, було вирішено перенести торгівлю літературою безпосередньо на територію монастиря. Протягом ХІХ – початку ХХ ст. саме в цій крамниці велася основна торгівля книжками і літографіями, які випускала друкарня Києво-Печерської лаври. Прибуток Лаври від продажу своїх видань в книжковій крамниці та трьох комірках на кінець ХІХ ст. сягав 80 000 рублів сріблом.

1865 р. над крамницею було надбудовано другий поверх, де розмістили книжковий склад, а також келію, де проживав художник-портретист, начальник лаврської іконописної майстерні ієромонах Пафнутій (Львов) (1801–1865). 1911 р. у будівлі проведено електричне освітлення.

Після націоналізації лаврських споруд, на першому поверсі будови розмістилася перукарня, на другому – канцелярія музею. Нині в приміщенні знаходиться екскурсійне бюро Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Image: 
YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon