Бібліотека митрополита Флавіана

До будинку намісника примикає будівля, спеціально споруджена у 1908 році архітектором Є.Ф.Єрмаковим для бібліотеки київського митрополита Флавіана (Городецького). Це двоповерхова цегляна Г-подібна споруда з підвалами. Фасади майстерно декоровані пілястрами та сандриками.

Бібліотека Флавіана нараховувала більше 20 000 книг, серед яких було дуже багато рідкісних і цінних видань з історії, літератури, педагогіки, музики. Книжки свого зібрання митрополит Флавіан почав збирати ще за часів служіння в Китаї (з 1873-1891 рр. – призначений членом Пекінської духовної місії, а згодом, у сані архімандрита очолив її). Бібліотека мала добре організований довідково-бібліографічний апарат та щорічно випускала каталог нових надходжень. В цьому будинку також розміщувались великі читальні зали, в яких знайомитись з рідкісними книжками мали можливість не тільки ченці Києво-Печерської лаври, а також священики, викладачі та студенти Київської духовної академії й університету, вчені з Києва, Москви, Петербурга та інших міст.

Після 1918 р. зібрання книг надійшло в розпорядження Всеукраїнської Академії наук. В теперішній час як єдина збірка воно не існує.

Над вхідними дверима зберігся оригінальний кований козирок, зроблений ковалем Іваном Дзюбою.

 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon