Воздух «Різдво Богородиці» 1682 р. з колекції Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»

Дорогі друзі! Сьогодні у рубриці «Мистецька спадщина» пропонуємо до вашої уваги воздух «Різдво Богородиці» 1682 р. (КПЛ-Т-417. 76,0×68,0 см).

Воздух (прямокутний покров для одночасного накриття потира і дискоса під час літургії) виготовлено з італійського оксамиту малинового кольору та прикрашено гаптуванням. Композиційна схема пам’ятки є характерною для українських воздухів XVII – початку ХVІІІ ст. Вона складається з п’яти променистих кіл: центрального із сюжетною композицією і чотирьох кутових з погруддями євангелістів. Центральне коло фланкують ростові зображення преподобних Антонія і Феодосія – засновників Печерського монастиря.

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» очима молодих митців

Дорогі друзі! Сьогодні у нашій рубриці пропонуємо до вашої уваги фото зимової Лаври та інтер’єрів лаврських храмів, що були виконані 2019 р. студенткою Київського Національного університету технологій та дизайну Є. Дубініною.

Офіційний візит до Заповідника міністра закордонних справ Литовської Республіки Габріелюса Ландсбергіса

24 лютого 2021 року відбувся офіційний візит до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» міністра закордонних справ Литовської Республіки Габріелюса Ландсбергіса у супроводі Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Вальдемараса Сарапінаса, директора Департаменту політики Східного сусідства МЗС Литви Саулюса Данюнаса, міністра-радника Посольства Литовської Республіки в Україні Тадаса Вальоніса та Голови Благодійного фонду «Корона князів Острозьких», мецената Робертаса Габуласа.

Леся Українка в мистецьких творах з колекції Національного заповідника «Києво-Печерська лавра». (До 150-річчя від дня народження)

Цього року відзначаємо 150-річчя з дня народження Лесі Українки (25.02.1871 – 19.07.1913) – видатної української поетеси, прозаїка, драматурга, перекладачки, літературного критика, фольклористки, історика, громадської діячки. З урочистої нагоди пропонуємо до вашої уваги презентацію мистецьких пам’яток з колекції Заповідника, що присвячені Лесі Українці, або виконані на тему творів поетеси.

Пропонуємо до вашої уваги черговий випуск фотопроєкту «На згадку про Києво-Печерську лавру»

Ми продовжуємо оповідь про найпопулярніші поліграфічні видання, пропоновані відвідувачам Києво-Печерського державного історико-культурного заповідника у 60-ті рр. ХХ ст. Цього разу йтиметься про ілюстровані буклети. Як відомо, буклет – це окремий вид друкованої продукції, що сформувався на межі ХІХ–ХХ ст. Він швидко посів провідне місце серед рекламних видань, передовсім, завдяки простоті та низькій собівартості виготовлення. Зазвичай скріплені в корінці або зігнуті кілька разів аркуші паперу, з яких складається буклет, містять як текстові, так і графічні матеріали. Від брошур вони відрізняються не лише відсутністю окремої обкладинки, але й складнішою конструкцією та вишуканішим дизайном. Інші конкуренти буклетів – листівки. За своєю поліграфічною якістю поштівки переважають буклети, адже мають лише один згин або не мають його зовсім, і тому їх друкують на більш цупкому та довговічному папері. Минулого тижня ми зазнайомили вас із деякими наборами поштових листівок – наймасовішою тогочасною поліграфічною продукцією. Наклад наборів листівок, присвячених пам’яткам Києво-Печерської лаври, наприкінці 1960-х рр. більше ніж втричі перевищував тиражі буклетів. Але буклети зазвичай містили більше інформації (в тому числі й «ідеологічно виважених» постулатів радянської пропаганди), тож друкували їх частіше.

VІ Міжнародна науково-практична конференція «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності»

Міністерство культури та інформаційної політики України

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра»

Асоціація реставраторів України

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв 

Міжнародний центр вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM)

Національний авіаційний університет

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо вас до участі у роботі VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності», яка відбудеться

23-24 вересня 2021 року у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» (01015, м. Київ, вул. Лаврська, 9).

"Печерські цікавинки"

Чи відомо вам, що:

якби вам судилося проживати чи гостити у Києві на початку XIX ст. і мати такі-сякі статки, дуже ймовірно, що ви особисто б зазнайомились із садівником ієромонахом Іларіоном, який опікувався лаврським Печерним садом?

Сторінки