Особливий порядок у період дії карантинних обмежень

Особливий порядок

 проведення профілактичних, протиепідемічних,

у тому числі дезінфекційних, та інших заходів

у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику у період дії карантинних обмежень

 

Загальні положення

Цей Особливий порядок проведення профілактичних, протиепідемічних, у тому числі дезінфекційних, та інших заходів (далі – Порядок) у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (далі – Заповідник) у період дії карантинних обмежень  визначає порядок відвідування, дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів, закріплює основні права, обов’язки та правила поведінки відвідувачів і працівників на його території.

Дія цього Порядку поширюється на всіх, без винятку працівників та відвідувачів Заповідника.

 

1. Вимоги щодо персоналу

1.1. Керівники структурних підрозділів Заповідника повинні:

1.1.1. проводити роз’яснювальну роботу з персоналом щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів середпрацівників;

1.1.2. проводити щоденний інструктаж для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічнихзаходів;

1.1.3. не допускати працівників відділу до роботи без одягнених засобів індивідуального захисту (захисна маска, респіратор тощо);

1.1.4. не допускати до роботи працівників із ознаками гострого респіраторного захворювання, підвищеною температурою тіла 37,2ºC. У разі виявлення вказаних ознак, скеровувати працівника до закладу охорони здоров’я за місцем обслуговуванняз обов’язковим повідомлення про такий стан безпосереднього керівника або керівника відділу кадрів Заповідника.

1.2. Допуск до роботи працівників здійснюється за умови наявності у них вдягнених засобів індивідуального захисту: (зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно).

1.3. Перед початком роботи та після її закінчення проводиться щоденна термометрія всіх працівників. Працівники повинні щоденно вносити результати термометрії до листка термометрії працівника Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Керівник підрозділузабезпечує контроль щодо ведення такого листка.

1.4. У разі проведення контактного температурного скринінгу забезпечується обов’язкова дезінфекція виробу, яким здійснюється термометрія, після кожного його використання згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

1.5. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисної маски, одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту працівник повинен ретельно вимити руки з милом та обробити антисептичним засобом.

1.6. Працівники повинні:

1.6.1. дотримуватись відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

1.6..2. використовувати дезінфікуючі засоби.

1.7. Обов’язковим є дотримання безпечної рекомендованої фізичної дистанції не менше ніж 1,5 м.

1.8. Організувати спеціальні скриньки для прийому кореспонденції (максимально використовувати електронні та телефонні засоби комунікацій уникаючи фізичних контактів).

1.9. Обов’язковій самоізоляції підлягають співробітники, з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом COVID-19 в легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації.

1.10. Надання послуг без одягнених засобів індивідуального захисту(респіратор або захисна маска (у т. ч. виготовлені самостійно), одноразових рукавичок заборонено.

1.11. Працівникам установ, організацій і підприємств, розташованих на території Заповідника надання послуг без одягнених засобів індивідуального захисту (респіратор aбo захисна маска (у т.ч. виготовлені самостійно) та одноразових рукавичок заборонено.

 

2. Вимоги щодо проведення культурно-мистецьких, релігійних та інших заходів

2.1. Кількість одночасно перебуваючих відвідувачів заходу та інші обмежувальні норми, визначаються в залежності від рівня епідемічної небезпеки в регіоні («зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний») встановленого за результатом оцінки епідемічних показників та визначеного рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

2.2. При проведенні заходів в приміщеннях, відвідувачі повинні перебувати в респіраторах або захисних масках, що покривають рот та ніс, протягом всьогочасу.

2.3. Забезпечується безперебійна робота систем вентиляції у випадку проведеннякультурного заходу вприміщенні.

2.4. Рекламні брошури, журнали та інші поліграфічні матеріалиповинні бути недоступні для відвідувачів.

 

3. Вимоги щодо дезінфекції контактних поверхонь

3.1. Збільшити кратність (через кожні 3 години робочого часу) проведення дезінфекційних заходів (вологі прибирання з використанням дезінфікуючих засобі в у приміщеннях, особливо в місцях найбільшого контакту з поверхнями - ручки дверей, санітарно-технічні прилади).

3.2. Дезінфекцію контактних поверхонь проводити кожні 3 години під час роботи.

3.3. Забезпечити дотримання нормативних показників мікроклімату приміщень (вологість, температура повітря) та забезпечити наскрізне провітрювання приміщень.

3.4. Для дезінфекції використовувати стандартні дезінфекційні засоби, зареєстровані в Україні відповідно до законодавства, та мають чинне Свідоцтво про державну реєстрацію. Дотримуватись інструкції до застосування кожного окремого дезінфекційного засобу, в тому числі щодо дотримання його ефективної концентрації та експозиції (з дотриманням часу перебування на оброблюваній поверхні).

 

4. Вхідний санітарний контроль

4.1. Вхідний санітарний контроль відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» є елементом протиепідемічних заходів та відноситься до медико-санітарних заходів, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб. Вхідний санітарний контроль являє собою контроль за станом здоров’я осіб з метою виявлення ризиків передачі захворювання в організованих колективах та в місцях великого скупчення людей.

4.2. Не допускаються до приміщень особи без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.

4.3. Забезпечення вхідного санітарного контролю здійснюється шляхом:

4.3.1. візуального огляду (загальний стан, ознаки лихоманки, наявність ознак гострого респіраторного захворювання кашель, чхання, нежить);

4.3.2. проведення температурного скринінгу (вимірювання температури тіла безконтактним термометром).

 

5. Відповідальність за порушення цього Порядку

5.1. У разі порушення даного Порядку працівниками Заповідника, керівником може бути прийняте рішення щодо застосування заходів дисциплінарного впливу, а також застосування інших заходів передбачених чинним законодавством.

5.2. Контроль за дотриманням цього Порядку покладається на керівників відповідних підрозділів Заповідника.

 

Цей Порядок вступає в дію з 05.08.2020 та діє до окремого розпорядження.

YouTube icon
Facebook icon