Екскурсії

Екскурсійне обслуговування можна замовити за телефоном: (044) 406-63-75.

lavra.ex@ukr.net

Тему екскурсії, її дату, час та бажану мову (російська, англійська, німецька, італійська, польська) узгоджуйте, будь ласка, в екскурсійному бюро під час замовлення.

Ми пропонуємо екскурсійні послуги організованим групам (не менше 15 осіб) і окремим відвідувачам, для яких регулярно формуємо групи біля центрального входу.
Вони також можуть прослухати екскурсію з індивідуальним гідом (до 9 осіб).

У першу чергу екскурсійні послуги надають групам за попереднім замовленням.

Оглядову та тематичні лекції-екскурсії (екскурсії), уроки-екскурсії та інтерактивні уроки-екскурсії (квести) по Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику проводять тільки штатні лектори-екскурсоводи та наукові працівники Заповідника.

Оглядова екскурсія триває 3 академичні години  (2 астрономічні години 15 хвилин), що обумовлено значним розміром території Заповідника (23,5 га), на якій розташовані 140 будівель та споруд різного призначення.

  Тематика лекцій-екскурсій:
  Тривалість 3 ак. год.:
Києво-Печерський монастир. Його історична та  культурна спадщина (архітектурний ансамбль Верхньої та Нижньої території, відвідування печер). Це класична оглядова екскурсія, яка торкається ключових моментів історії Києво-Печерської лаври. Ви маєте змогу оглянути шедеври української мурованої архітектури, побачити розкішні розписи та іконостаси церков, доторкнутися до лаврських святинь. Розрахована як на гостей міста, так і на його мешканців.
  Тривалість 1 ак. год.:
Пам’ятки історії та архітектури Нижньої території Києво-Печерської лаври. Ви дізнаєтеся не тільки про різноманітні споруди Нижньої території (церкви, склепи, печери, оборонні та господарські споруди, ін.), а й про лаврських святих, місцеві реліквії та чудеса.
Сторінки історії Києво-Печерської лаври (по експозиції Музею історії Києво-Печерської лаври). Екскурсія проходить по 4 залах музею, присвячених періодам історії Києво-Печерського монастиря. В залах представлені унікальні речі: елементи оригінального декору Успенського собору тисячолітньої давнини, розкішний богослужбовий одяг, що був у вжитку 300 років тому, стародруки славетної лаврської типографії та ін.
Печери Києво-Печерської лаври. Історія, археологія, некрополь. Печерні лабіринти Києво-Печерського монастиря – одна з найцікавіших пам’яток міста Києва. Вони слугували житлом для монахів, місцем останнього спочинку братії, місцем паломництва вірян. Ви ознайомитеся і з результатами археологічних досліджень печер, що  відкрили до того невідомі факти їх історії.
Троїцька надбрамна церква. Погляд крізь віки. Ця церква – справжній унікум світової історії: зведена у часи Київської Русі (XII ст.) у суворому візантійському стилі, за 5 століть вона стала однією з найпишніших споруд в стилю українського бароко, що стало підставою для внесення її до списку ЮНЕСКО. В інтер’єрі церкви вас очікує зустріч з реальними постатями минулого, подіями з християнського віровчення, і, навіть, з тваринами, птахами, та мешканцями водного простору.
Успенський собор. Історія та сучасність. Екскурсія розкаже про собор, який можна вважати справжнім серцем Києво-Печерського монастиря. Головний храм неодноразово потерпав від нападів ворогів та різноманітних руйнувань і, водночас, саме його пишно прикрашали розписами, дорогоцінним богослужебним одягом та іконами, різноманітними коштовностями братія та меценати.
 
Трапезна палата та церква – пам’ятка архітектури кін. ХІХ – поч. ХХ ст. (історія спорудження, монументально-декоративне оформлення інтер’єру). Трапезна не схожа на більшість лаврських церков своєрідною урочистою атмосферою. Храм та палата наповнені темними візерунками орнаментів, суворими обличчями святих та небесних сил, тьмяним мерехтінням золотих ліній. Про своєрідність оформлення у переважно бароковому лаврському ансамблі та його авторів і виконавців розказує ця екскурсія.
Велика лаврська дзвіниця (історія спорудження). Найвища, найвеличніша, найпишніша, та інші «най» в екскурсії про цю унікальну пам’ятку XVIII ст. З 3-го поверху дзвіниці Ви побачити всю Києво-Печерську Лавру, величний Дніпро, чарівні краєвиди Печерська та дніпровського Лівобережжя.
Найдавніші приділи Успенського собору. Церкви Іоана Передтечі та Стефанівський. Собор Успіння Божої матері – давній, складний і багатоскладовий пам’ятник. Історії та секрети найдавніших його частин чекають на Вас.
Некрополь Києво-Печерської лаври. Довгі століття територія Києво-Печерського монастиря була місцем поховання видатних світських осіб України, Росії, Литви, Білорусії, чорного та білого духовенства. Ви дізнаєтеся про життя та долі як окремих представників, так і цілих родин.
Виставка «Мікромініатюр М.С. Сядристого». Микола Сядристий – унікальний майстер, який займається створенням мікромініатюр вже більше 40 років. Завдяки йому саме слово «мікромініатюра» з’явилося у словниках. На виставці на Вас чекають найменша в світі книга, де сторінки зшиті звичайною павутиною, найменша у світі шахівниця з шахами, розміщена на кінчику голки, та ін. дива.
  Тематика уроків-екскурсій для учнівської молоді:
  Тривалість 1 ак. год.:
  Будівельна культура давньоруської держави (перші кам'яні споруди на території Києво-Печерського монастиря у ХІ-ХІІ ст.)
  Успенський собор – кам’яний літопис української історії та культури
  Микільський Больницький монастир Києво-Печерської лаври
  Над містом лине лаврський дзвін (Велика лаврська дзвіниця)
  Дзвіниці Києво-Печерського монастиря та розвиток лиття в Україні у XVII-XVIII ст.
  Лаврська фортеця
  Лаврська іконописна школа
  Тривалість 2 ак. год.:
  Подорож у світ Бароко (архітектурні пам’ятки Києво-Печерської лаври кін. ХVII-ХVIII ст.)
  Православний храм. Погляд крізь століття. Історія, символіка, влаштування храму
  Біблійні сюжети у стінопису церков Києво-Печерського заповідника
  І.С.Їжакевич та Києво-Печерська лавра
  Петро Могила та Києво-Печерська лавра
  Постать Івана Мазепи в історії Києво-Печерської лаври

 

 

 

 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon