Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник долучається до челенджу #MuseumFromHome

Дорогі друзі!

Хай подорож до нашого віртуального музею за філіжанкою кави стане #quarantinediscovery. Приємного відпочинку!

До вашої уваги! Унікальні пам’ятки Музейного фонду України!

 

Сьогодні, коли охоплений пандемією світ залишається вдома на карантині, особливого значення набувають сімейні цінності і традиції. Саме про них у ХІХ ст. розповідає ікона «Вибрані святі» 1845 року з колекції Заповідника. Вона є рідкісним зразком патрональних ікон, де мовою іконопису представлено літопис великої родини.

Тут зображено 16 святих, які стоять на хмарах в молитовному пристоянні Ісусу Христу. Внизу розміщено краєвид із церквою, звідки доріжка веде до двоповерхового цегляного будинку з високим парканом. Поруч бачимо два високих дерева, навколо яких вісім дерев меншого розміру.

Згідно з написом «Приношєніє родителямъ отъ дєтєй Іюля 8го дня 1845го. Въ память Іюля 8го 1795го», ікону замовили діти в подарунок батькам із нагоди 50-річчя подружнього життя – на «золоте весілля».

У процесі дослідження пам’ятки з’ясували, що вона належала родині знаних київських кондитерів Балабух. Саме до «золотого весілля» глави родини Семена та його дружини Ганни й було створено ікону. Семен Балабуха (1771–1853) з 1790-х років спеціалізувався на виготовленні знаменитого київського сухого варення та навіть домігся монопольного права на цю діяльність. Згодом батьківську справу продовжили два його сини.

Велика родина Балабух, в якій з повагою й любов’ю ставилися до батьків й шанували сімейні традиції, належала до парафії зображеної на іконі соборної церкви Успіння на київському Подолі.

залишаймося вдома та відкриваймо разом перлини музейної колекції Заповідника! А далі буде ще цікавіше….

#янакарантині, #музейзафіліжанкоюкави

#stayathome, #museumfromhome, #museumcoffeebreak, #museumteab

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon