Миттєвості історії

14 липня 2011 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкрилася нова фотовиставка "МИТТЄВОСТІ ІСТОРІЇ", присвячена 960-річчю заснування Києво-Печерської лаври і 85-ій річниці створення Заповідника. Виставка розташована просто неба, вздовж головної вулиці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, що веде до Успенського собору.

Вже майже тисячу років на високих дніпрових кручах височить Києво-Печерська лавра - найбільший і найвизначніший православний монастир України. Звідси бере початок наше мистецтво і писемність, тут були написані перші вітчизняні ікони, творили перші літописці, заснована перша вітчизняна лікарня та одна з перших українських друкарень. Упродовж століть неповторне поєднання лаврської архітектури з унікальним природним ландшафтом залишаються джерелом мистецького натхнення. З появою фотомистецтва наприкінці XIX ст. з'являються і фотографічні зображення Києво-Печерської лаври.

У світлинах постають фрагменти історії Лаври і Заповідника за останні 100 років, віддзеркалюючи невпинний плин життя. Фотокамера ніби вихоплює моменти з життя святині - як трагічні, так і урочисті. У хронологічному порядку розташовані понад 200 фото - видових і салонних, зроблених наприкінці XIX - на початку XX ст. переважно в лаврській фотомайстерні, заснованій у 70-х рр. XIX ст. Найраннішими з представлених є види територій Ближніх і Дальніх печер Києво-Печерської лаври 1882 р.

У 1926 р. у нелегких історичних умовах з метою збереження і дослідження спадщини Києво-Печерської лаври - невід'ємної частини національного і світового культурного надбання, держава створила Києво-Печерський заповідник. Зусиллями його співробітників вдалося донести до нащадків неповторний архітектурний ансамбль та найкращі вітчизняні пам'ятки духовності і культури. Зацікавлять глядачів фотографії періоду заснування Всеукраїнського музейного городка, німецько-фашистської окупації Києва 1941-1943 рр., післявоєнної відбудови, фото з життя відродженої в 1988 р. Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, відтворення Успенського собору, інших актуальних подій у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику.

Відвідувачі побачать фотопортрети видатних особистостей, долі яких були пов'язані з цим святим місцем.

Експозиція створена за фотоматеріалами, які зберігаються у фондах Заповідника, архівах і приватних колекціях..

Виставка працює: з 9.00 - 18.00 за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 9, Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Дата: 
Середа, Вересень 16, 2015 - 16:45
YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon