«Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” очима молодих митців»
Дорогі друзі!
Ми розпочинаємо нову рубрику «Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” очима молодих митців».
Її започатковано з метою донести погляд молодої людини-митця на наші всесвітньовідомі пам’ятки, погляд неупереджений і сучасний. Це – бажання відійти від традиційних схем і представити власне неповторне бачення невмирущої краси Києво-Печерської лаври.















Цього тижня ми продовжуємо розповідь про відвідувачів Державного заповідника-музею «Києво-Печерська лавра» 1950-х рр. В цей час невпинно зростає їхня кількість, що суттєво ускладнило роботу співробітників установи: адже кількість екскурсантів в одній групі зазвичай становила 50-60 осіб, а протягом робочого дня іноді доводилося проводити декілька таких груп. Загальний екскурсійний маршрут тоді проходив лише Верхньою лаврою – він починався біля Троїцької надбрамної церкви, а закінчувався у церкві Спаса на Берестові. Екскурсанти лише з оглядового майданчика мали змогу оглянути нижню територію Лаври, де ще діяв чоловічий монастир. Проводити ж туди екскурсії вбачали небажаним із ідеологічних міркувань.
Дорогі пошановувачі історії та мистецтва!
Чи відомо Вам, що:







