Церква прп. Варлаама в Ближніх печерах

Варлаамівська церква у Ближніх печерах була влаштована у 1691 році на честь першого ігумена монастиряпрп. Варлаама стараннями печерського архімандрита Варлаама Ясинського, який посів того року Київську митрополичу кафедру. При цьому було використано об'єм давньої келії.

У 1818 році майстер Федір Коробка виготовив для цієї церкви двох'ярусний, з напівкруглим завершенням, мідний позолочений іконостас. Він декорований накладними карбованими деталями.

Царські врата, виготовлені з міді, карбовані, позолочені. Іконостас має 15 мідних, прикрашених олійнимживописом, вставних ікон та 4 медальйона-ікони в царських вратах, що були намальовані в ХІХ ст.

У Варлаамівській церкві знаходиться гробниця прп. Варлаама, ігумена Печерського. Він походив із заможної та впливової боярської родини, був пострижений у ченці 19 листопада 1060 р. пресвітером Никоном Великим. Став першим настоятелем Печерської общини приблизно у лютому 1061 р. За прп. Варлаама братія вперше оселилась на денній поверхні та було розпочато будівництво наземного монастиря.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon