Відроджені скарби Києво-Печерської лаври

«Відроджені скарби Києво-Печерської лаври (з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)» – великий виставковий проект, який представляє мистецькі твори, що повертаються у музейні зали завдяки складній, наполегливій, надзвичайно відповідальній та прихованій від очей відвідувачів роботі реставраторів. Виставка є звітом про діяльність по збереженню національної культурної спадщини у перші десятиліття ХХІ ст. фахівців відділу наукової реставрації та консерваціїНаціонального Києво-Печерського історико-культурного заповідника – одного з найбільших реставраційних підрозділів серед музейних установ України.

На виставці експонуються понад 120 творів мистецтва ХV–ХХ ст. з фондової колекції Заповідника – ікони, срібне церковне начиння, літургійні тканини, вишивки, стародруки, гравюри,скульптура. Відроджені пам’ятки, переважна більшість з яких експонується вперше, відображають багатогранність і розмаїття музейного зібрання та дають уявлення про роботу реставраторів різної спеціалізації – фахівців з реставрації та консервації творів темперного та олійного живопису, поліхромної скульптури та різьблення, виробів із металу, реставраторів тканин, паперу та шкіри.

Основу експозиції складають літургійні вироби з лаврської ризниці, твори монастирських іконописців, речі, знайдені під час розкопок руїн Успенського собору тощо.

Одним із визначних творів лаврських майстрів є представлений на виставці іконостас початку ХІХ ст. із церкви Різдва Христового у Дальніх печерах, реставрацію якого щойно закінчено, і невдовзі він повернеться в храм. Відвідувачі виставки мають унікальну можливість зблизька ознайомитися із цим шедевром.

Експонати виставки демонструють основні принципи роботи реставраторів Заповідника – максимально дбайливе ставлення до пам’ятки і мінімальне втручання в автентичність твору, усунення факторів, які загрожують подальшому існуванню пам’ятки, та використання перевірених часом матеріалів і методик у поєднанні із сучасними розробками.

Копітка та натхненна праця реставраторів Заповідника продовжує життя мистецьких творів, що дозволяє сучасникам долучитися до культурного надбання минулого та зберегти їх для майбутніх поколінь.

Виставка працює: з 9.00 до 18.00 за адресою: м. Київ, вул. Лаврська 9, корпус № 1 Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

До відкриття виставки був виданий альбом-каталог:

Відроджені скарби Києво-Печерської лаври з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника: альбом-каталог

Автори-упорядники А.Кондратюк, І.Шульц, А.Беліловська, С.Гага-Шереметьєва. - К.: ВД «Антиквар», 2014. – 144 с.: іл.

Альбом підготовлено до виставки, яка присвячена складній, відповідальній і наполегливій праці реставраторів. На його сторінках представлено унікальні пам'ят­ки мистецтва, відроджені стараннями фахівців Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника — взірці живопису, скульптури, графіки, худож­нього металу, літургійного шитва, старовинні книги, історичні документі тощо. У вступній частині міститься нарис про історію створення і функціонування відділу наукової реставрації та консервації Києво-Печерського заповідника.

Видання розраховане на мистецтвознавців, реставраторів, істориків та усіх, хто цікавиться українською культурною спадщиною.

Видання альбому та організація виставки здійснені за сприяння Олексія Шереметьєва

Пропонуємо переглянути промотур  виставкою «Відроджені скарби Києво-Печерської лаври». 

  

 

 

Дата: 
Вівторок, Грудень 12, 2017 - 09:45
YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon