У Києво-Печерському заповіднику завершують реставрацію винного льоху у Митрополичому саду

Вже найближчим часом кияни та гості столиці зможуть відвідати новий експозиційний об'єкт Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, котрий знаходиться під землею: добігають завершення ремонтно-реставраційні роботи у винному льосі, котрий знаходиться на території Митрополичого саду.

Києво-Печерська лавра здавна відома своєю багатовіковою історією, чудовими краєвидами Києва, архітектурним ансамблем тощо. Але Лавра досі залишається незвіданою та таємничою для пересічних громадян. Так, наприклад, туристам майже нічого невідомо про існування підземних споруд на верхній території Лаври, - розповідає старший науковий співробітник Заповідника Євгенія Чередниченко. - Тим часом, це унікальні об'єкти, котрі відображали всебічну діяльність монастиря та його мешканців. Подібним комплексом підземних споруд не може похвалитися жодний український монастир. На території Верхньої лаври збереглися понад двадцяти підземних споруд, з них — чотири винних льохи. Вже найближчим часом гості Заповідника отримають можливість побачити архітектуру підземної споруди у Митрополичому саду, а пізніше там буде відтворено інтер'єр винного льоху.

З квітня по травень 2012 року в основному приміщенні винного льоху проводилися ремонтно-реставраційні роботи. Також до льоху було проведене електричне освітлення. Зараз тривають ремонтно-реставраційні роботи на кріпосних стінах Митрополичого саду.

Наразі співробітники Заповідника готують для майбутніх відвідувачів ознайомлювальну інформацію про Митрополичий сад, винний льох та Києво-Печерську фортецю.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon