Повернення до духовних джерел: Лавра долучилася до відродження української літургії

У травні 1919 року у вщент заповненому Військовому Микільському соборі, що його потім знищили більшовики, відбулася перша літургія українською мовою, що ознаменувало появу Української автокефальної православної церкви. Ця подія призвела до важливих культурних зрушень, зокрема, музичних.

Військові відкрили для себе українську Лавру в межах програми “Духовне відновлення культурою”

У Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” за підтримки БФ “Українська лавра” триває програма “Духовне відновлення культурою” для військовослужбовців, що пройшли крізь вогонь війни. Черговий заїзд був розрахований вже на 10 днів і складався з різноманітних заходів, спрямованих на рекреацію та збагачення знань захисників.

“Лавра Небесна”: на виставці в Музеї Києва можна побачити скарби з колекції Києво-Печерської обителі

Історія, краса та духовна сила національної святині - Києво-Печерської лаври - знайшла втілення в унікальних експонатах виставки “Лавра Небесна”, яку представлено в Музеї Києва. Центральне місце в експозиції займає однойменна ювелірна художня композиція Ірини Карпової.

У Митрополичому саду Лаври розпочинається новий сезон археологічних розкопок на місці склоробної майстерні XI-XII ст.

Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” продовжує розкривати свої тисячолітні таємниці археологам. Ще у 1951 році під час дослідження провалу у Митрополичому саду відомий археолог Володимир Богусевич  знайшов залишки склоробної майстерні кінця XI – початку XII століття з горнами для виготовлення скла та рештки монастирських мурів XII ст..

«Лавра Небесна»: у Києві продемонструють шедевр ювелірного мистецтва

4 червня о 14:00 у Музеї історії міста Києва відбудеться відкриття виставки «Лавра Небесна», що присвячений головній духовній святині українського народу – Києво-Печерській лаврі. Проєкт має на меті привернути увагу до історії, краси та сили легендарної київської пам’ятки.

Тисячоліття європейської історії та культури: світові дипломати у Лаврі засвідчили підтримку Україні

У Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” відбувся урочистий захід з нагоди 70-річчя вступу України до ЮНЕСКО, який об'єднав дипломатів та представників міжнародних місій. Зустріч під назвою “1000-ліття європейської історії та культури” підкреслила значущість української культурної спадщини у світовому просторі.

Музична літургія: у Лаврі прозвучали твори видатного композитора Арво Пярта

У Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” пролунали твори видатного естонського композитора Арво Пярта у виконанні камерного хору “SINE NOMINE” та камерного оркестру „Liatoshynskyi capella”. Символічно, що місцем для виконання дивовижних мелодій стала Трапезна церква Прпп. Антонія та Феодосія Печерських.

Сторінки