Пропонуємо до вашої уваги черговий випуск фотопроєкту «На згадку про Києво-Печерську лавру»

Минулого тижня ми написали, що завершуємо публікацію світлин, які оповідали про відновлення надгробного пам’ятника князю Костянтину Іпсіланті. Нагадаємо, що у трьох випусках, які були присвячені цій події, використовувалися фотоматеріали з колекції Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»

Вітаємо співробітницю Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Ольгу Рижову з офіційним присудженням наукового ступеня доктора мистецтвознавства!

27 вересня 2021 р. наказом Міністерства освіти і науки України № 1017 було затверджено рішення спеціалізованої вченої ради Д 26.460.01 про присудження наукового ступеня доктора мистецтвознавства провідній науковій співробітниці відділу наукової реставрації та консервації рухомих пам’яток Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Ользі Олегівні Рижовій.

Представляємо наше нове наукове видання

Музейна педагогіка – проблеми, сьогодення, перспективи. Матеріали Дев’ятої науково-практичної конференції (7–8 жовтня 2021 р.) / Національний заповідник «Києво-Печерська лавра». – Київ : ТОВ «Капіталдрук», 2021. – 152 с., іл.

"Печерські цікавинки"

Чи відомо вам, що

деякі будови Києво-Печерського монастиря, передовсім господарського призначення, розібрали на початку 1930-х рр. за клопотанням Лаврського державного культурно-історичного заповідника?

 

"Печерські цікавинки"

Чи відомо вам

наскільки різноманітним був асортимент монастирських плодово-ягідних наливок у XVIII ст.?

Виготовляли їх у ключні та у вотчинних господарствах обителі, зберігали у великому лаврському льоху в садибі архімандрита на території саду, що і нині там.

Хроніка роботи сектору археології НЗ «Києво-Печерська лавра»

Велика рестарація-2021. Об’єкт I. Троїцька надбрамна церква

У вересні 2021 р. на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» продовжувалася реалізація президентської програми «Велика Реставрація» (іл. 1) з відновлення пам’яток культурної спадщини в усіх регіонах України. Одним з її етапів були роботи з благоустрою території, які розпочалися на території між північним фасадом Троїцької надбрамної церкви та корпусами № 4, 24 і 25 (іл. 2). Вони являли собою пониження рівня сучасної денної поверхні до 0,5 м (іл. 3) і заміну комунікацій по трасі траншей 70-х рр. ХХ ст. (іл. 4). Співробітники науково-дослідного сектору археології здійснювали археологічний нагляд за всіма земляними роботами на території понад 800 м2 (іл. 5).

Представляємо наше нове наукове видання

Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: ак­туальні виклики сучасності. Матеріали VІ Міжнар. наук.-практ. конф. (до 95-річчя заснування Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”), м. Київ, 23–24.09.2021 р. / Ред. кол.: О. В. Рудник (голова), В. Г. Чернець (співголова), С. В. Пивоваров (відп. ред.) та ін. – Київ : Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”, Асоціація реставраторів України, 2021. – 368 с.

Сторінки