Правила відвідування Національного заповідника "Києво-Печерська лавра"

ПРАВИЛА

відвідування території та експозиційних об’єктів

Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»

 1. Загальні положення 

​1.1. Ці Правила відвідування території та експозиційних об’єктів (далі – Правила) Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» (далі – Заповідник) визначають порядок відвідування, закріплюють основні права, обов’язки та правила поведінки відвідувачів на його території та  експозиційних об’єктах.

1.2. Правила розроблені відповідно до Конституції України, Законів України «Про музеї та музейну справу», «Про туризм», «Про культуру», «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу)             в Україні», «Про інформаційні агентства», «Про телебачення і радіомовлення», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів»,  Указу Президента України «Про Положення про національний заклад (установу) України» від 16 червня 1995 року № 451, постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності» від 12 грудня 2011 року № 1271, наказу Міністерства культури та інформаційної політики України  «Про реалізацію права на відвідування підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики України, на пільгових умовах» від 13 листопада  2020 року № 2302, Положення про Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», затверджене наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 16 грудня 2020 року № 2390, Інструкції про організацію пропускного, внутрішньооб’єктового режимів та охорони території Національного Києво-Печерського історико-культурного  Заповідника, затвердженої наказом Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника від 14.06.2019 № 04-07/97.

1.3. Дія цих Правил поширюється на всіх відвідувачів Заповідника незалежно від громадянства, статі, віросповідання, віку та мети відвідування Заповідника.

1.4. Вхід відвідувачів на територію Заповідника та його експозиційні об’єкти здійснюється щоденно з 9:00 до 18:00 (продаж квитків з оглядом експозиційних об’єктів здійснюється до 17:00). За необхідності, може бути встановлено інший графік відвідування окремим наказом.

1.5. Заповідник залишає за собою право закрити експозиційні об’єкти в цілому, або окремі зали, у тому числі з технічних причин.

 1. Допуск журналістів та інших працівників засобів масової інформації (ЗМІ) на територію Заповідника

2.1. Під час виконання професійних обов’язків журналісти та інші працівники засобів масової інформації мають право безперешкодно відвідувати територію Заповідника після обов’язкового пред’явлення документа, що засвідчує їх професійну належність (посвідчення журналіста, завдання редакції ЗМІ з відповідної теми тощо) та здійснювати аудіо- чи відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів.

2.2. Журналісти, працівники засобів масової інформації мають право також проводити зйомки програм, репортажів після направлення відповідного листа до Заповідника та погодження строків, переліку персоналу і місця проведення зйомок. У разі необхідності проїзду на територію автотранспорту журналістів, підключення до мереж Заповідника, тощо то такий дозвіл надається керівництвом Заповідника після одержання відповідного листа та/або підписання окремого договору.

2.3. Трансляція відкритих заходів та святкових богослужінь проводиться відповідним телеканалом на підставі завчасно направленого до Заповідника листа про намір проведення зйомки з переліком задіяного персоналу та/або окремо укладеного договору.

2.4. Журналісти, інші працівники засобів масової інформації мають право бути особисто прийнятими керівництвом Заповідника за попереднім записом.

 1. Загальні вимоги щодо відвідування Заповідника

3.1. Вхід на територію Заповідника здійснюється лише через пункти контролю, які розташовані на території Заповідника, а саме:

- Брама Троїцької надбрамної церкви (вул. Лаврська, 9),

- Економічна брама (пров. Лаврський),

- Південна брама (вул. Ближньопечерна).

3.2. Вхід на територію та до експозиційних об’єктів Заповідника здійснюється за умови пред’явлення відповідного квитка, документу який надає право входу або дозволу керівництва Заповідника.

3.3. Вільний вхід на територію Заповідника надається відвідувачам на час богослужінь в Успенському соборі та Трапезному храмі відповідно до графіка, погодженого керівництвом Заповідника.

3.4. Продаж квитків здійснюється через каси Заповідника, встановлені на пунктах контролю.

3.5. Прохід до державних установ та закладів культури, які розташовані на території Заповідника здійснюється у відповідні дні та години їх роботи на підставі посвідчень працівника цих організацій, відповідного квитка який надає право входу на територію Заповідника або з дозволу керівництва Заповідника.

3.6. Прохід на територію до Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв здійснюється у дні та години її роботи на підставі посвідчень працівника академії, студентського квитка чи залікової книжки студента академії або з дозволу керівництва Заповідника.

3.7. Право безкоштовного відвідування території Заповідника мають усі громадяни у дні, визначені Додатком  1 до цих Правил.

3.8. Кожну неділю останнього тижня місяця у Заповіднику встановлено днем безкоштовного відвідування території та експозиційних об’єктів Заповідника особами, згідно з Додатком 2 до цих Правил.

3.9. Право безкоштовного відвідування території та експозиційних об’єктів Заповідника мають категорії громадян згідно з Додатком 3 до цих Правил.

3.10. Дитячі або шкільні організовані групи (віком до 16 років), допускаються на територію та експозиційні об’єкти Заповідника лише у супроводі дорослих. Супроводжуючі особи повинні ознайомити дітей з цими Правилами та нести відповідальність за їх дотримання, а також за безпеку дітей на весь час перебування групи на території  Заповідника.

3.11. Організовані групи відвідувачів мають право відвідувати Заповідник та експозиційні об’єкти, які розміщені на його території, за наявності відповідного договору на надання послуг з екскурсійного обслуговування, укладеного між Заповідником та відповідною туристичною компанією або за умови придбання відповідних квитків, або отримання відповідного дозволу керівництва Заповідника.

 1. Права та обов’язки відвідувачів

4.1. Під час перебування на території та в експозиційних об’єктах Заповідника відвідувачі мають право:

4.1.1. Оглянути територію та експозиційні об’єкти у складі екскурсійної групи, самостійно або скористатись індивідуальною екскурсійною чи іншою послугою;

4.1.2. Зробити попереднє замовлення на екскурсійне чи інше обслуговування не пізніше, ніж за один день до його отримання;

4.1.3. Здійснювати  аматорську фото- і відеозйомку на території Заповідника та в інтер’єрах експозицій при самостійному огляді чи у складі екскурсійної групи.

4.2. Відвідувачі під час перебування на території та в експозиційних об’єктах Заповідника зобов’язані:

4.2.1. Бережно ставитися до будівель, споруд, експозиційних об’єктів та іншого майна Заповідника.

4.2.2. Дотримуватися тиші та вимог цих Правил.

4.2.3. Виконувати законні вимоги працівників Заповідника та Національної поліції України з підтримання громадського порядку на території та експозиційних об’єктах Заповідника.

4.2.4. Зберігати придбані квитки та пред’являти їх на вимогу працівників Заповідника.

4.2.5. Залишити територію та експозиційні об’єкти Заповідника до його закриття.

4.3. Для проведення професійної фото-, кіно- та відеозйомки на території  чи в інтер’єрах пам’яток і експозиційних об’єктів відвідувачі та організації повинні завчасно звернутися до керівництва Заповідника щодо укладання відповідної угоди, отримання письмового дозволу чи придбати відповідний квиток.

 1. На території Заповідника забороняється:

5.1. Заїжджати на територію Заповідника на будь-якому транспортному засобі без спеціального дозволу керівництва Заповідника.

5.2. Пересуватись на будь-яких засобах (роликових ковзанах, велосипедах, скейт-бордах, дитячих автомобілях тощо) окрім інвалідних візків.

5.3. Заходити на територію Заповідника з тваринами.

5.4. Палити (окрім спеціально відведених для цього місць) та вживати алкогольні (у тому числі слабоалкогольні) напої, а також перебувати у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

5.5. Порушувати порядок і тишу. Вчиняти дії, що суперечать нормам суспільної моралі, виказують зневагу до інших відвідувачів та працівників Заповідника.

5.6. Під час екскурсії та під час перебування всередині експозиційних об’єктів користуватись мобільним телефоном (окрім здійснення аматорської фото- чи відеозйомки).

5.7. Забруднювати територію Заповідника.

5.8. Приносити предмети, що забруднюють одяг інших відвідувачів.

5.9. Самовільно займатись торгівлею чи розповсюдженням поліграфічної, сувенірної, рекламної продукції на території Заповідника.

5.10. Проводити екскурсії сторонніми особами. Виключне право на проведення екскурсій мають: провідні лектори (екскурсоводи), наукові співробітники Національного Заповідника «Києво-Печерська лавра» та екскурсоводи, що отримали відповідний дозвіл керівництва Заповідника.

5.11. Вчиняти дії, що несуть загрозу охороні пам’яток історії та культури (в тому числі заходити за огороджувальні шнури, торкатися стін, музейних предметів, експозиційних об’єктів та огороджуючих конструкцій, наближатися до них ближче ніж на 25 см).

5.12. Відвідувати Заповідник дітям до 12 років без супроводу дорослих.

5.13. Заносити (завозити) на територію Заповідника зброю окрім працівників МВС України, СБУ чи інших спецслужб (за умови пред’явлення відповідного посвідчення).

5.14. Заносити (завозити) на територію вибухові, горючі та легкозаймисті речовини.

5.15. Розкладати багаття, користуватись відкритим чи закритим вогнем, запалювати будь-які предмети.

5.16. Заходити за огорожі.

5.17. Ходити та засмагати на газонах, влаштовувати пікніки.

5.18. Руйнувати, псувати, наносити малюнки та написи на фасади будівель, малих архітектурних форм (баків для сміття, урн, лав) та інших споруд, розклеювати об’яви, плакати та іншу продукцію інформаційного та рекламного змісту.

5.19. Заходити в приміщення, які знаходяться в стані реставрації чи консервації.

5.20.Споруджувати намети, шатри, та інше без відповідного дозволу керівництва Заповідника.

5.21. Здійснювати всі види господарської діяльності без відповідних дозвільних документів та дозволу керівництва Заповідника.

5.22. Займатись ворожбою та жебракуванням.

5.23. Використовувати аудіотехніку із засобами звукопідсилювання, а також співати, танцювати, грати на музичних інструментах без дозволу керівництва Заповідника.

5.24. Проводити політичну агітацію.

5.25. Проводити видовищні дійства, культурно-розважальні заходи без дозволу керівництва Заповідника.

5.26. Проводити богослужіння, релігійні обряди тощо, без погодження з керівництвом Заповідника.

5.27. Нищити зелені насадження.

5.28. Заходити до експозиційних об’єктів з їжею, напоями та великогабаритними речами.

 1. Відповідальність за порушення цих Правил

6.1. У разі порушення зазначених Правил відвідувач може бути попереджений працівниками Заповідника про неприпустимість такої поведінки, а при не припиненні порушення Правил такий відвідувач позбавляється права перебування на території Заповідника працівниками Національної поліції України чи відділу внутрішньої безпеки Заповідника без повернення плати за придбаний таким відвідувачем квиток.

6.2. Контроль за дотриманням цих Правил покладається на керівників відповідних підрозділів Заповідника та на працівників Національної поліції України.

 

Додаток 1

до Правил відвідування території та експозиційних об’єктів Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»

БЕЗКОШТОВНИЙ ВХІД

на територію Заповідника для всіх категорій відвідувачів:

 1. Новий рік – 1 січня;
 2. Міжнародний день пам'яток і визначних місць (18 квітня), у тому числі в експозиційні об'єкти.
 3. Міжнародний день музеїв (18 травня), у тому числі в експозиційні об’єкти.

 

Додаток 2

до Правил відвідування території та експозиційних об’єктів Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»

 

 

ПЕРЕЛІК

категорій громадян, що мають право на безкоштовний вхід (кожна неділя останнього тижня місяця) на територію та до експозиційних об’єктів, розташованих на території Заповідника

(за наявності відповідного документа)

1.  Вихованці дитячих будинків та інтернатів.

2.  Особи з інвалідністю I та II груп (Україна).

3.  Ветерани Другої світової війни.

4.  Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС.

5.  Учасники бойових дій (Україна).

6.  Солдати та сержанти строкової служби Збройних сил України.

7.  Учасники Антитерористичної операції (АТО), Операції Об’єднаних сил (ООС).

8.  Учні загальноосвітніх навчальних закладів України.

9.  Студенти вищих та середніх закладів освіти України.

10. Пенсіонери України.

11. Курсанти військових навчальних закладів.

12. Працівники концертних організацій, театрів, цирків.

 

Додаток 3

до Правил відвідування території та експозиційних об’єктів Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»

ПЕРЕЛІК

категорій громадян, що мають право на безкоштовний

вхід на територію та до експозиційних об`єктів,

розташованих на території Заповідника

(за наявності відповідного документа)

 1. Працівники музеїв, Заповідників України, члени ICOMOS, ICOM.
 2. Діти дошкільного віку.
 3. Військовослужбовці, члени їх сімей та члени сімей загиблих військовослужбовців (дружина чи чоловік і їх діти).
YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon