Співробітники Заповідника в рамках дії програми співробітництва у сфері культури відвідали Естонську Республіку

З 20 по 25 серпня 2013 року на запрошення Департаменту міжнародних відносин Міністерства культури Естонської Республіки, в рамках дії програми співробітництва у сфері культури між Міністерством культури України та Міністерством культури Естонської Республіки на 2012-2016 роки з метою обміном досвідом та інформацією з зацікавленими у співробітництві установами в галузі охорони культурної спадщини, співробітники Києво-Печерського заповідника, а саме начальник відділу наукової реставрації та консервації Гага С.В. та старший науковий співробітник Беліловська А.В. перебували у відрядженні в місті Таллінн.

Під час візиту до Естонії співробітники Заповідника зустрілись з Заступником завідувача відділу міжнародних зв’язків Міністерства культури Естонської Республки паном Мадісом Ярвом, віце-канцлером Анне-Лі Реймаа,  директором Департаменту охорони пам’яток Естонської Республіки паном Калевом Уусталу, начальником відділу переміщення культурних цінностей паном Вільяром Вісселом, головним інспектором по художнім пам’яткам пані Йилле Юкк.

Науковці Заповідника відвідали Реставраційний центр «Kanut», де  ознайомилися з сучасним облаштуванням приміщень реставраційних майстерень творів мистецтва, обладнанням та матеріалами, які використовуються для реставрації, документами, що супроводжують реставраційний процес та ін. Під час візиту відбулося спілкування з директором Центру «Kanut» паном Ассо Пєевером та начальником відділу пані Хейге Пиитс, з якими було досягнуто попередні домовленості про подальшу активну взаємодію та запропоновано підписати угоду про співробітництво між Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником та Реставраційним центром «Kanut».

Далі за програмою вони відвідали Естонський художній музей «КUMU», у якому знаходиться найкращій в Естоніїї ультрасучасний реставраційний відділ, що обслуговує експозиції музею. Під-час перебування в музеї ознайомилися з умовами роботи реставраторів, обладнанням майстерень реставрації творів мистецтва та ін., а також ознайомилися з системою підготовки фахівців у галузі консервації та реставрації рухомих пам’яток. Відбулося спілкування з Директором по розвитку музею «КUMU» пані Керсті Тіік, зав. відділу реставрації пані Хілккою Хійопп. Також проведено консультацію з художником-реставратором живопису Оленою Юр’євою за питанням консервації фрескового розпису.

В рамках культурної програми естонськими колегами для наших співробітників було організовано екскурсію музеєм та Кадріоргським парком.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon