Дзвіниця на Дальніх печерах

На подвір'ї Дальніх печер, недалеко від церкви Різдва Пресвятої Богородиці, стоїть струнка восьмигранна, двох'ярусна, мурована дзвіниця, висотою 41 м. Побудована вона у 1761 році лаврським майстром Степаном Ковніром за проектом архітектора П.І.Неєлова.

Композиційно дзвіниця різко виділяється на тлі інших об'єктів Дальніх печер і є високохудожнім архітектурним витвором. Вінчає її спрямована вгору грушоподібна позолочена баня з двома заломами та чотири пірамідальні шпилі з рипідами по кутах.

Дзвіниця належить до типу надбрамних. Перший ярус оздоблено горизонтальним стрічковим рустом. У середній частині влаштовано арочний проїзд, у бокових – службові приміщення зі сходами, що ведуть нагору. На другому ярусі, прикрашеному легкими коринфськими колонами, чотири арки для розміщення дзвонів. Колись їх було дев'ять.

Усі фасади дзвіниці оздоблено мереживом тонкого ліпного орнаменту. В орнаменті переважають рослинні та стрічкові мотиви.

В 1959-1962 роках дзвіниця Дальніх печер була відреставрована. Баня, рами ліхтарів, хрест і шпилі вкриті міддю та позолочені. На позолоту використано близько трьох кілограмів золота

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon