У Заповіднику відбувся культурно-мистецький захід до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць і Дня пам’яток історії і культури України

18 квітня 2016 року до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць і Дня пам’яток історії і культури України Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник спільно з Державною агенцією промоції культури України презентував виставку української художниці, кандидата мистецтвознавства Лесі Майданець «Великодні дзвони» та майстер-класи з розписування Великодньої писанки та друку гравюри.

З вітальним словом до присутніх звернулися Генеральний директор Заповідника Любомир Михайлина, заступник Генерального директора з наукової роботи Національного музею українського народного декоративного мистецтва Людмила Білоус, начальник відділу музейно-освітньої роботи Заповідника Олег Топилко та автор виставки Леся Майданець.

Любомир Михайлина привітав присутніх з Днем пам’яток історії та культури та Міжнародним днем пам’яток та визначних місць, а також зазначив важливість надійного збереження унікальної культурної спадщини нашого народу, відновлення втраченого та передачі неоціненних скарбів прийдешнім поколінням. З нагоди свята Генеральний директор вручив грамоти співробітникам Заповідника та учасникам культурно-мистецького заходу.

Олег Топилко назвав роботи художниці сонячними й життєрадісними, сповненими позитивної енергетики і оптимістичного настрою. «Роботи Лесі Майданець експонувалися в галереях Парижу, Ерфурта і Магдебургу, Афін, Торонто і Едмонтону, Чикаго і Філадельфії, Сіднею і Канберри. Гобелени і малярські полотна мисткині прикрашають численні музеї та колекції України, Англії, Франції, Німеччини, Греції, США, Канади, Австралії,» – зауважив ведучий культурно-мистецького заходу.

Людмила Білоус привітала присутніх з відкриттям виставки талановитої художниці, що невтомно продовжує образотворчу традицію відомої династії Саєнків та майстерно поєднує у візуальній творчості символічну історію минулого нашого народу з його сьогоденням.

Художниця Леся Майданець у своєму вітальному слові висловила подяку щодо відкриття виставки у стінах Великої Лаврської дзвіниці, розповіла про особливості своєї творчості, зокрема, про 25 років роботи з техніками ручного ткацтва та батика, про намагання зберегти і втілити історію Київської Русі, української та Великодньої символіки в образотворчому мистецтві, та наголосила на тому, що робить усе можливе, аби її роботи несли світло і радість оточуючим.

Колорит свята підкреслили життєствердні веснянки та гаївки у виконанні дитячого театру пісні «Ладоньки» (художній керівник – Світлана Садовенко).

У межах культурно-мистецького заходу відбулися два майстер-класи. Для всіх бажаючих художниця Леся Майданець провела майстер-клас з розписування Великодньої писанки, а співробітник Заповідника Михайло Федорин познайомив присутніх з тонкощами технології друку гравюри із зображенням Печерських святих – Антонія та Феодосія. 

YouTube icon
Facebook icon