Наукова конференція в Лаврі: фахівці шукають шляхи захисту некрополів
Лаврські печери та проблема їхнього збереження опинилися в центрі уваги Третьої Всеукраїнської наукової конференції “Танатологія: Смерть та навколо смерті у європейській культурі”, що відбулася у Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра”.
"Лаврські печери - це підземний цвинтар з майже 1000-літньою історією. Більше 120-ти християнських подвижників, уславлення яких почалося в українських землях, покояться в них. Природні й антропогенні фактори впливали на стан і вигляд цього об’єкту протягом всього існування. Вони потребують особливого догляду і ставлення для збереження, а також наукового вивчення і поширення знань щодо важливості цієї християнської святині та національної спадщини. Конференція цього року значною мірою служить пошуку оптимальних умов захисту цього історичного цвинтаря”, - зазначив заступник гендиректора Заповідника з наукової роботи Костянтин Крайній. Науковець додав, що культура догляду за похованнями є одним із визначальних елементів людської цивілізації.
Конференція зібрала фахівців з різних наукових сфер, що досліджують питання меморіальної спадщини - істориків, археологів, пам'яткознавців. Виступи учасників були присвячені сучасним археологічним дослідженням поховальних пам'яток, стану меморіальних об'єктів, а також проблемам збереження некрополів України, зокрема, й на території Києво-Печерської лаври.
Учасники конференції домовилися про подальшу співпрацю та розвиток міждисциплінарних досліджень меморіальної спадщини. Відтепер цей науковий захід має стати щорічним. Наразі триває підготовка до друку збірника матеріалів за результатами роботи цьогорічної конференції.