Квіти війни, надії та підтримки: що можна побачити у Лаврі на виставці “Печворк Незламних”

Масштабний та символічний образ козака Мамая, створений руками 46 майстринь, став центральним експонатом міжнародної виставки “Печворк Незламних”, що відкрилася у Великій Лаврській дзвіниці Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Побачити “Мамай Квілт” – полотно розміром 2,5 на 6,5 метра, створене за ескізом Ореста Скопа під керівництвом художниці Наталії Лашко – можна лише протягом тижня. Проєкт ініціювала Асоціація майстрів клаптикового шиття України. До експозиції увійшли роботи з усіх куточків України, а також унікальні квілти з інших країн. 

Серед міжнародних проєктів вражає робота німкені Клаудії Пфейл, зірки арт-печворку, яка з 2022 року підтримує українських митців.

Особливу увагу привертає проєкт Round Bobbin зі Швейцарії – текстильна подорож, створена майстринями з 16 країн. Ще одна важлива частина експозиції – ініціатива Sunflower Quilt for Ukraine, започаткована художницею Джанно Маклафлін з Австралії. Її мета – створити найбільшу у світі клаптикову ковдру довжиною 1100 метрів, присвячену Україні.

Окрема частина виставки присвячена квілтам, створеним під час повномасштабної війни. Це роботи українських майстринь – тих, хто залишився в Україні, і тих, хто був змушений виїхати за кордон. У їхніх роботах — біль і надія, пам’ять і незламність. Це не просто мистецтво, а текстильна культурна дипломатія, яка промовляє до глядача.

Виставка триватиме до 5 червня включно. Вхід – щодня з 10:00 до 18:00

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon