Вікіпедія відсвяткувала свій ювілей вікіфлешмобом у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику

У січні 2016 року Вікіпедія відзначила одразу три дати: 15-річчя виникнення англомовної (першої Вікіпедії), 12-річчя української та 8-річчя кримськотатарської Вікіпедії.

З такої нагоди 30 січня – в день народження української Вікіпедії – громадська організація «Вікімедіа Україна» разом з Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником провели захід Wiki Takes Lavra (https://www.facebook.com/events/844367792338453/), присвячений пам'яткам Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та вікіфлешмоб.

Під час проведення вікіфлешмобу, у тому числі по лаврським пам’яткам, досвідчені редактори Вікіпедії навчили працювати учасників з вільною енциклопедією та створили разом з ними статті.

Редактори Вікіпедії по всій Україні відзначили потрійне свято написанням статей до Вікіпедії та вікімарафонами. Вікімарафони або едітатони – це спільні зустрічі досвідчених вікіпедистів та новачків задля того, щоб разом редагувати Вікіпедію, обмінюючись досвідом і допомагаючи одне одному.

Захід став частиною Всеукраїнського вікіфлешмобу, який має доповнити ці мовні розділи Вікіпедії рекордною кількістю статей у стиснутий термін – три дні. 

Мета проекту Wiki Takes Lavra: наповнення ілюстраціями статей Вікіпедії про архітектурну спадщину Заповідника. 
Захід відбувся в суботу 30 січня 2016 року у Заповіднику за адресою: м.Київ, вул. Лаврська, 9.
Учасники вікіфлешмобу фотографували пам’ятки Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. 
https://www.facebook.com/events/844367792338453/
https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Wikipedia_takes_Lavra
https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Wiki_Flash_Mob_2016_in_Ukraine

YouTube icon
Facebook icon