Писанки з-під обстрілів: у Лаврі презентують нову виставку та унікальний перформанс

У Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” можна буде побачити унікальні писанки, які вдалося врятувати від ворожих обстрілів “Добропарку” на Київщині. Здавна люди вірили, що писанка несе щастя, добробут та захист від злих сил.

Всеукраїнський фестиваль Писанки в Києві започаткований у 2016 році. Його мета - підтримка та популяризація українських народних традицій, розвиток народного мистецтва, вивчення культури та історії українського народу.

В межах проєкту PYSANKY.REBORN Анастасії Аверіної в суботу, 4 травня, художниця Олена Хомякова, яка працює в художніх майстернях імені Івана Їжакевича, створить писанку просто на очах у гостей Лаври. 

“Для створення розпису я надихалась живописом Трапезної церкви Прпп Антонія та Феодосія Печерських. Ідея полягає в тому, щоби відкрити для відвідувачів Заповідника унікальність розписів храму та показати їх в іншому середовищі. Винести їхню частинку у світло свята”, - розповіла Олена Хомякова.

Розписи Трапезної церкви Прпп Антонія та Феодосія Печерських - це унікальний мистецький витвір кінця XIX ст. Над ним працювало багато митців. Був серед них й Іван Їжакевич - геніальний живописець, іконописець, графік. Зараз  його ім'ям названі художні майстерні, які знаходяться в історичній будівлі поруч з Трапезною церквою Прпп Антонія та Феодосія Печерських на території верхньої Лаври.

Виставка триватиме до 1 червня, аби всі охочі встигли побачити унікальні витвори українського писанкарства.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon