Спільні кроки заради збереження та розвитку культурної спадщини: українські та британські музейники домовилися про співпрацю.

Під час робочого візиту до Victoria and Albert Museum представники Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” ознайомилися з виставковою колекцією галереї Ґілбертів та обговорили майбутню співпрацю з кураторами закладу Еліс Мінтер і Жаком Шумахером.

Генеральний директор Заповідника Maxym Ostapenko , дослідник української духовно-культурної спадщини Сергій Шумило і радниця генерального директора Заповідника Svitlana Kotliarevska оглянули потир та Євангеліє російського походження, що нині досліджують британські вчені. Після цього українські спеціалісти презентували й охарактеризували предмети з колекції Заповідника, створені у період побутування козацького бароко. Унаслідок порівняльного аналізу постала разюча відмінність між українськими та російськими мистецькими традиціями.

Науковці спланували подальші заходи щодо майбутньої  взаємодії українських та британських музейників: переклад книг англійською, запуск спільного блогу на сайті Victoria and Albert Museum, початок вивчення та розробки інформаційного продукту про дослідження Царських врат та інших предметів, виготовлених у період панування стилю бароко, розробка спільної освітньої програми у межах напряму “Cultural in crisis”.

Дякуємо за сприяння у реалізації зустрічі ГО Офіс на Банковій, Denis  Rozov, Rashad Tagiyev, Alisa Lialina, Embassy of Ukraine to the UK.

Окрему подяку висловлюємо Oleksiy Chekal за художню розробку та оформлення презентаційних матеріалів.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon