У Вашингтоні стартував щорічний український тиждень: “Українська лавра” презентує стратегічні проєкти

У столиці США напередодні розпочала роботу українська делегація, яка прибула для того, щоб учергове нагадати про війну, що триває в Україні. Ukrainian WEEK 2024 розпочався 29 січня і триватиме до 3 лютого. За ці сім днів українські та американські лідери обговорюватимуть посилення співпраці та можливостей релігійного, політичного та бізнесового партнерства. 

У заходах також узяв участь керівник благодійного фонду “Українська Лавра” Олег Марголін. Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” під час Ukrainian WEEK 2024 спільно з фондом презентують учасникам виставково-інформаційний проєкт “... Але будуть відродженні у славі і силі” про храми України, понівечені внаслідок повномасштабної військової агресії рф.
За майже два роки повномасштабної війни російські окупанти зруйнували, пошкодили та сплюндрували сотні храмів і сакральних споруд в Україні, що є пам’ятками архітектури й мистецтва. 
 
У експозиції представлено оригінальні експонати з колекції трьох музейних інституцій та унікальні фотодокументи, що свідчать про злочини РФ проти свободи совісті й людяності. Організаторами проєкту, підготовленого за сприяння Православної церкви України, є Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності та Національний музей історії України у Другій світовій війні.
 
Водночас БФ “Українська Лавра” презентує два стратегічних проєкти:
“Духовне відновлення культурою” для моральної та духовної підтримки оборонців після найважчих випробувань війни. Загалом за час дії ініціативи через неї пройшли 650 військовослужбовців ЗСУ. Програма реалізується на базі Заповідника за підтримки @Міністерства культури та інформаційної політики України.

“Молитовне коло” - колективний простір для молитви та міжконфесійного діалогу у Лаврі. Проєкт створено задля вшанування пам’ять воїнів, полеглих у російсько-українській війні спільними або почерговими молитвами під керівництвом капеланів різних конфесій. Цей меморіальний простір буде доступним для протестантів, католиків, православних, мусульман та іудеїв, символізуючи єдність і різноманітність.

Усі, хто вірить у перемогу правди та перемогу України, зможуть на власні очі переконатися, що Києво-Печерська лавра була й залишається місцем української молитви, духовного зцілення та сили. Лавра відкрита до міжрелігійного та міжкультурного діалогу. 
Детальна програма Ukrainian WEEK 2024 за посиланням

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon