13-й Триєнале-зустріч реставраторів країн Балтії «Зміни. Виклики. Досягнення»

На запрошення Товариства реставраторів Латвії Світлана Гага-Шереметьєва, начальниця відділу наукової реставрації та консервації рухомих пам’яток та Ганна Марченко, художниця-реставратор Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" взяли участь у 13-й Триєнале-зустрічі реставраторів країн Балтії «Зміни. Виклики. Досягнення» 

Для участі у конференції було підготовлено стендову доповідь: «Дослідження мідного іконостаса печерної церкви Києво-Печерської лаври» (Study of the copper iconostasis of the cave church of the Kyiv Cave Monastery).

Фахівчині ознайомилися з роботою реставраторів, відвідали фондосховища, майстерні, лабораторії установ збереження культурної спадщини Латвії та обговорили  перспективи реалізації спільних проєктів у галузі вивчення та збереження культурної спадщини.

Проведено перемовини із представниками Музею історії Риги та мореплавства щодо підвищення кваліфікації художників-реставраторів відділу наукової реставрації та консервації рухомих пам’яток у їхніх підрозділах.

Проведено попередні обговорення з Байбою Убукге, кураторкою Художнього музею РИЗЬКА БІРЖА, щодо можливого  тимчасової виставки музейних предметів з колекції Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» у виставковому залі  музею у 2024 році.

Візит посприяв активізації співпраці між Національним заповідником «Києво-Печерська лавра» та Товариством реставраторів Латвії, Національним художнім музеєм Латвії, Художнім музеєм РИЗЬКА БІРЖА у галузі збереження культурної спадщини, обміну інформацією та досвідом, зміцненню позитивного іміджу обох європейських держав.

У роботі конференції взяли участь (онлайн/офлайн) близько 200 провідних фахівців музейної та реставраційної справи із 7 країн (України, Естонії, Литви, Латвії, Грузії, Франції та Великобританії).

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon