Виставка трипільської культури “Коріння нескорених – Трипілля”

26 травня 2023 року о 13.00 до Дня Києва у виставковому залі Успенського собору Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” для киян та гостей столиці буде презентовано виставку реконструкцій трипільської культури “Коріння нескорених – Трипілля”.

Нескореному, мальовничому, гордому і величному Києву – 1541 рік. “Вічним містом” назвав його французький письменник Оноре де Бальзак, порівнюючи Київ із Римом.

Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” – особливе місце столиці, що пронизане минулим. Воно широко відоме у світі завдяки своїм величним православним святиням. Проте історія цього куточка столиці є набагато давнішою за них. Адже і 5000 років тому на цій землі жили люди, про що свідчить археологічна знахідка – трипільське житло, яке знайшли науковці заповідника наприкінці ХХ ст. під час досліджень руїн Успенського собору. Це була напівземлянка, невеликий об’єкт, але з цікавим набором кераміки та фауністичних матеріалів. За результатами досліджень археолог Сергій Балакін зазначив, що “…трипільські матеріали, отримані під час археологічних досліджень Успенського собору, засвідчили наявність на Печерському плато ще однієї невідомої трипільської пам’ятки лукашівського етапу пізньотрипільської культури Середнього Подніпров’я”.

Сьогодні, коли російська федерація задля виправдання своїх нелюдських злочинів вдається до заперечення  української культурної та історичної ідентичності, багатства історичного надбання та спадкоємності багатовікового розвитку цивілізації на українській землі, питання популяризації нашої історико-культурної спадщини, зокрема Трипільської культури, є надзвичайно актуальним.

В експозиційному просторі нашої виставки відвідувачі ознайомляться з елементами традиційного трипільського побуту, матеріальної та нематеріальної культури Трипілля.

Основну частину експозиції становлять предмети з колекції першого музею реконструкцій “Дивосвіт Трипілля”, заснованого народною майстринею з реконструкції кераміки, членкинею Спілки дизайнерів України Людмилою Смоляковою, яка впродовж 20-и років створила понад три тисячі скульптур трипільського зразка: кераміки, одягу, тканин. Її вироби роз’їхалися всією Україною, а також потрапили до восьми країн світу: від Польщі, Німеччини, Франції, Шотландії, Великої Британії, Греції до  Китаю (Шанхай),  Південної Африки й США (Чикаго та Нью-Йорк).

У відкритті виставки візьмуть участь студенти Київського національного університету технологій та дизайну, які продемонструють реконструйоване трипільське вбрання. Відбудеться також виступ соліста-інструменталіста Київського академічного ансамблю української музики “ДНІПРО” Максима Бережнюка, колекція якого налічує понад 100 відомих і рідкісних народних духових інструментів.

Партнер заходу: Печерська районна в місті Києві державна адміністрація.

Виставка працюватиме з 26 травня по 15 червня, щодня з 10.00 до 18.00.
Тел. для довідок: (044) 406-63-59; (050) 276-00-94

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon