Щодо звернення про проведення панахиди

03 березня 2023 року на адресу Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» у позаробочий час о 17:40, надійшло звернення  військової частини про проведення панахиди в Успенському соборі 07.03.2023 року.

Зазначене звернення було розглянуто Заповідником у понеділок, 06.03.2023 року, і було надано відповідь щодо процедури проведення богослужінь в Успенському соборі.

06.03.2023 року до Заповідника  прибув громадянин, який назвався  представником «Братства» та повідомив про отримання погодження Міністерства культури та інформаційної політики України щодо проведення панахиди 07.03.2023 року. Проте жодних підтверджувальних документів надано не було.

Керівництвом Заповідника було роз’яснено порядок проведення богослужінь та поінформовано про отримання Заповідником звернення від  військової частини з приводу проведення панахиди в Успенському соборі, на яке було надано відповідь.

Після завершення робочого дня 06.03.2023 року о 19:07 на адресу Заповідника надійшов лист-звернення від секретаря Київської митрополії Православної церкви України, архієпископа Вишгородського Агапіта з проханням сприяти у проведенні відспівування загиблих військовослужбовців в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Через відсутність співробітників у позаробочий час, цей лист було зареєстровано і розглянуто вранці 07 березня 2023 року, тобто, вже після того, як організатором було розміщено у соціальній мережі «Фейсбук» інформацію про проведення панахиди (відспівування) у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі.

Зазначимо, що погодження від Міністерства культури та інформаційної політики України  «Братство» так і не надало.

Заповідник вшановує пам'ять полеглих та  висловлює співчуття рідним та близьким загиблих.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon