IV Всеукраїнський музейний фестиваль

Заступник Генерального директора з економічних питань та розвитку Наталія Пересадько та начальник відділу музейно-освітньої роботи Олег Топилко взяли участь у IV Всеукраїнському музейному фестивалі «Музей і діти: дитячі програми, центри, музеї».

Однією із цілей фестивалю став досвідом роботи з дитячою аудиторією представників музеїв України.

Музейний фестиваль проходив за трьома традиційними напрямками:

·       Мистецтво музейної експозиції – міні-виставки по темі „Світ дитинства мовою музейних предметів” та на вільну тему;

·   Музейні видання: каталоги, презентаційні альбоми, оригінальні видання й видавничі проекти, присвячені дітям і дитячій аудиторії (та на вільну тему);

·       Впровадження дитячих музейних програм, акцій, заходів (промоушен).

18 вересня, начальником відділу музейно-освітньої роботи О. Топилком була виголошена доповідь з презентацією «Музейно-театралізовані проекти  та  лекція-вистава «Куди прямуєш, о Русь свята?»», яка визвала схвальні відгуки від організаторів та учасників фестивалю.

19 вересня, співробітники Заповідника, взяли участь у роботі 2-ох Круглих столів: «Комплектування дитячих музейних колекцій» (модератор В.М. Бекетова) і «Комп'ютерні технології для дитячої аудиторіїї» (модератор В.Л. Верещагін).

Учасники конференції отримали інформацію про наукові конференції, що проходитимуть цього року в  Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, зокрема: «Музейна педагогіка. Проблеми, сьогодення, перспективи» та «Могилянські читання».

У вечірній час (18:00 – 23:00), у виставкових залах  музею відбулась інтерактивна акція «Ніч музеїв – на біс!!!».

Відвідувачі та учасники фестивалю мали можливість побачити і відчути, що таке козацький двобій, справжній українській ярмарок і Катеринославщина на початку минулого сторіччя, бурхливі революційні події та суперечливі 30-ті роки ХХ ст., будні війни та свято Перемоги. А на  маленьких відвідувачів чекав дитячий майданчик, майстер-класи, кіносеанси під відкритим небом, міні-виставки тощо.

В рамках акції учасники фестивалю відвідали приватний  музей «Машина часу».

У музейній ночі атмосферу різних періодів історії краю відтворювали друзі музею:

·   Школа Козацького Гарту

·   Школа історичного танцю «Відлуння»

·   Танцювальний проект Time2Dance

·   Дніпропетровський педагогічний коледж ДНУ ім. О. Гончара Центр соціальних ініціатив та волонтерства «Янгол»

·    Дніпропетровський академічний обласний Молодіжний театр

·    Сучасні поети Дніпропетровська

·    Вокально-хореографічний ансамбль «Юність Дніпра»

·    Дніпропетровська консерваторія ім. М. Глінки

·    Школа танцю «Файна Salsa»

20 вересня учасники фестивалю з культурно-освітньою місією відвідали Національний заповідник «Хортиця».

У IV Всеукраїнському музейному фестивалі «Музей і діти: дитячі програми, центри, музеї» взяли участь: 83 музеї, заповідники, громадські організації, видавництва. Близько 180 осіб. Музеї подали 144 заявки на фестивальні конкурси: 32 виставки, 62 видання та 50 впроваджень дитячих програм. З 83 музейних закладів – 28 вперше на фестивалі в Дніпропетровську. Представлені 7 заповідників (6 національних), музеї всіх профілів (краєзнавчі, історичні, художні, етнографічні, технічні, меморіальні), форм власності і підпорядкування (національні, державні, комунальні, громадські, шкільні, приватні), від Національного Києво-Печерського заповідника в Києві до музею дитячих ясел-садка м. Біла Церква, від Національного музею народної архітектури та побуту України в Пирогово до Народного музею Придніпровської ТЕС у Придніпровську. Дистанційно у фестивалі взяв участь Вроцлавський Національний музей (Польща), який надав на фестиваль свої дитячі музейні видання – путівник, буклет.

 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon