Музей історії Києво-Печерської лаври

2 вересня 2011 року з нагоди 960-річчя Києво-Печерської лаври і 85-річчя Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у відреставрованих Заповідником автентичних келіях соборних старців Києво-Печерської лаври XVIII сторіччя (корпус 3) відкрився Музей історії Киево-Печерської Лаври.

У 20 музейних залах розташовано 900 оригінальних та копійних експонатів з фондової колекції Києво-Печерського заповідника, найдавніші з яких датуються давньоруським періодом (Х-ХІІ ст.). Представлені в залах музейні предмети дають можливість отримати вичерпну інформацію про головну православну святиню України, ознайомитись з основними віхами майже тисячолітньої історії найдавнішого монастиря Київської Русі, архітектурний ансамбль якого включений до Списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Принцип побудови експозиції – хронологічний.

Основне завдання, що ставили перед собою співробітники Заповідника при створенні Музею – висвітлити розвиток і формування архітектурного ансамблю монастиря, унікального лаврського некрополя, ознайомити відвідувачів з діяльністю видатних історичних особистостей, пов'язаних з Лаврою. Окремий розділ експозиції присвячений виникненню і діяльності Всеукраїнського музейного городка і Києво-Печерського заповідника.

Для кращого сприйняття тематики Музею історії Києво-Печерської лаври в його залах встановлене сучасне інформаційне обладнання, зокрема інтерактивні кіоски, цифрові фоторамки, телевізори, за допомогою яких можна переглянути цікаві архівні фото-, відеоматеріали та архівну кінохроніку.

Музей працює: з 9:00 - 19:00 за адресою: м. Київ, вул. Лаврська 9, корпус № 3 Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Дата: 
П'ятниця, Вересень 2, 2011 - 10:45
YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon