Наукова конференція
29-30 вересня 2015 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбудеться науково-практична конференція «МУЗЕЙНА ПЕДАГОГІКА – проблеми, сьогодення, перспективи». Наукова конференція з проблем розвитку музейної педагогіки, питань актуалізації, інтерпретації історико-культурної спадщини та використання її потенціалу в освіті та вихованні дітей.
Основна мета музейно-педагогічної конференції полягає в необхідності узагальнити набутий досвід та у перспективі визначити закономірності, методи і форми діяльності у музейній педагогіці. Трансформація основних функцій педагогіки (науково-пізнавальної та освітньо-виховної) до умов конкретного музейного закладу.
Основні напрями музейно-педагогічних питань для висвітлення та обговорення:
· Сучасний контекст функціонування музейно-педагогічних проектів і програм.
· Досвід музейних закладів, вироблення і застосування інтерактивних методів музейної педагогіки.
· Музей і школа – працюємо разом. Співпраця музеїв з навчальними закладами, набуття науково-дослідницьких навиків у шкільної молоді.
· Новітні методи популяризації історико-культурної спадщини серед учнівської молоді.
· Можливості та напрямки розвитку музейного серверу. Використання інформаційних, мультимедійних технологій у навчальному процесі. Переваги та недоліки.
· Проектування та створення віртуальних музеїв, виставок і каталогів, дистанційних музейно-освітніх послуг, формування музейно-педагогічних спільнот, клубів та партнерських груп в соціальних мережах.
· Специфіка концептуального та художнього проектування музейних експозицій і виставок для дитячо-юнацької аудиторії.
· Досвід здобуття грантів на реалізацію проектів у музейно-освітній сфері.
· Інформаційний менеджмент, некомерційний маркетинг, використання PR-технологій у науково-освітніх проектах музеїв.
До участі в конференції запрошуються: музейники, керівники та педагогічні працівники загальноосвітніх середньо-спеціалізованих установ; керівники та педагоги закладів дошкільної та позашкільної освіти; педагоги-психологи, батьки учнів, представники громадських організацій та ін.
Вимоги до учасників конференції:
Доповіді приймаються в електронному варіанті в форматі Word doc або rtf обсягом до 10 тис. знаків (5-7 сторінок формату А-4, 14 кегль, інтервал 1,5), шрифт – Times New Roman. Посилання подаються у квадратних дужках з їх наскрізною нумерацією (напр.: [3, 17], де 3 – порядковий номер у списку використаних джерел, 17 – номер сторінки). Окремо слід додати заявку з повною інформацією про себе.
Учасники до 4 вересня 2015 р. подають доповіді в електронному форматі. Електронний варіант має складатися з двох файлів: заявки та доповіді; назви обох файлів мають починатися з прізвища учасника.
Регламент конференції: доповіді до 15 хв., повідомлення до 10 хв.
Оргкомітет залишає за собою право редагування матеріалів та їх вибіркової публікації в залежності від наукової вагомості. Проїзд і проживання учасників – за власний рахунок.
Конференція проходитиме 29, 30 вересня 2015р.
Адреса: м. Київ, вул. Лаврська 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Лекторій (корпус №25).
Телефон для довідок: (044) 406-63-59. E-mail: o-top@ukr.net