Вікі любить Землю

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику вікіпедисти презентували Виставку найкращих фотографій природно-заповідного фонду України

12 вересня у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику церемонією нагородження конкурсу «Вікі любить Землю» відкрилася однойменна виставка найкращих світлин природно-заповідного фонду України.

Організаторами заходу виступили: Громадська організація «Вікімедіа Україна» та Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник.

До учасників конкурсу з вітальним словом звернулася заступник Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Наталія Пересадько. Вона зачитала вітальну адресу від Народного депутата України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Миколи Томенка.

Після цього відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу, присвяченого збору знань про природно-заповідний фонд – «Вікі любить Землю». У межах проекту були нагороджені автори найкращих фото світлин та автори, що сфотографували найбільшу кількість об’єктів, а також переможці у конкурсі статей Вікіпедії про природно-заповідні об’єкти. 

Після нагородження для учасників конкурсу була проведена оглядова-лекція екскурсія по Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику.

Інформація про конкурс «Вікі любить Землю»

Конкурс «Вікі любить Землю» спрямований на створення повної інформаційної бази про природно-заповідне багатство України та світу, включаючи статті у Вікіпедії та фото світлини природно-заповідних об'єктів. України. Він має на меті зібрати ілюстрації та статті у Вікіпедії для кожного об’єкту природно-заповідного фонду у світі. Цього року конкурс «Вікі любить Землю» проходив у понад 25 країнах світу.

В Україні конкурс проводився втретє. У 2013 році було завантажено понад 11 тис. світлин. У рамках конкурсу 2014 року отримано 12 тис. фотографій, а в 2015 році уже було отримано понад 14,7 тис. фото світлин із зображенням об'єктів природоохоронного фонду нашої країни.

Наразі зусиллями проекту за три роки проілюстровано 30% об’єктів природно-заповідного фонду України, загальна кількість яких становить понад 8 тисяч. 

За три роки:

у конкурсі взяли участь 865 учасників;

2470 сфотографованих об'єктів, що становить 30% від представлених у списках пам'яток;

понад 38,4 тис. фото світлин.

 

Номінації 2015 року були наступними:

учасники, які сфотографували найбільшу кількість пам'яток у кожному з регіонів України;

найкращі фотографії в кожному з усіх регіонів України;

10 учасників, які сфотографували найбільше пам'яток;

10 найкращих фото світлин конкурсу;

спецномінація – «Освітлинимо безсвітлинні».

 

Переглянути фото світлини можна за наступним посиланням:

1 місце – В італій Башкатов: «Карпатський морозний ранок. Карпатський біосферний заповідник»

2 місце – Роксана Баширова: Світанок у Карпатах. Карпатський національний природний парк

3 місце – Роберт  Лабчук: Говерла. Карпатський національний природний парк

4 місце – Анна Стрижекінь: «Кінбурнська коса», Миколаївська область

5 та 6 місце одночасно займають дві фото світлини: «Карпатський біосферний заповідник» – Віталій Башкатов (вверху) та «Світанок на Південному Бузі» – Євген Самученко (внизу)

7 місце – Віталій Башкатов: «Золоті полонини Карпат. Карпатський біосферний заповідник»

8 місце – Євген Самученко: «Вечір на "інтегралі" – річка Південний Буг» 

9 місце – Анастасія Сак: «Урочище  Демерджі на світанку»

10 місце – Олександр Черних: « Пороги Улу-Узень. Хапхальський заказник».

YouTube icon
Facebook icon