Встановлення обладнання для висушування стін

В результаті зустрічі наприкінці червня Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомира Михайлини та директора італійської компанії “Soluzioniperumiditasrl” доктора Лоренцо Анжело Вескові, було досягнуто домовленості розпочати спільний «пілотний» проект з експериментального використання італійського осушувального обладнання на одній з архітектурних пам’яток Заповідника.

Компанія “SoluzioniperUmidita’ srl” займається розробленням технологій та виготовленням обладнання для осушування стін історичних будівель. Першим кроком у реалізації проекту стало підписання 7 вересня 2015 року договору на тимчасове безоплатне користування електронною системою “Solumi-K2000”, з метою «м’якого»* осушення стін унікальної пам’ятки ХІІ ст. – церкви Спаса на Берестові. Обладнання було встановлено на випробувальний термін (один рік), з метою перевірки ефективності його дії в наших умовах.

Як зазначає доктор Вескові: «Компанія «Solumi» використовує комплексний підхід, який передбачає, передусім, збір «анамнезу» безпосередньо на об’єкті, що дає можливість поставити правильний «діагноз», визначити причину та, головне, назначити ефективне «лікування», аби створити для історичної пам’ятки найкращі умови збереження. З цією метою здійснюється ряд досліджень (вимірюється рівень вологи в стінах, аналіз наявних солей), аналізується система відведення атмосферних опадів, стан захисту стін і підлоги.

Ми сподіваємося, що цей пілотний проект і досягнуті результати (які зазвичай фіксуються вже через 4-6 місяців дії обладнання) сприятимуть розширенню співробітництва також з іншими установами, після подолання кризової ситуації в країні та вивільнення коштів на збереження та належне утримання історичної спадщини, на яку багата Україна». 

      * «м’яке», тобто не інвазивне: магнітні імпульси, які розповсюджує система, вступають в контакт з поверхневим натягом, що піднімає воду з ґрунту, яка потім потрапляє в капіляри силіцію, що є майже в усіх стінах, шляхом випаровування. Система перешкоджає надходженню води з ґрунту в стіни, внаслідок чого вони починають висихати, свідченням цьому є більш ніж 3 тисячі систем “Solumi-K2000”, встановлених на видатних європейських пам’ятках. Після осушування стін, можливе здійснення подальших реставраційних заходів на пам’ятці.. 

YouTube icon
Facebook icon