Мікромініатюри Миколи Сядристого

Автора прекрасних мікромініатюр – Миколу Сергійовича Сядристого знають у багатьох країнах світу. Його виставки з успіхом проходили в Англії, Німеччині, Польщі, Канаді, ОАЕ та багатьох інших країнах. Музеї мініатюр Миколи Сядристого відкрито у князівстві Андорра та у м. Сентендрі (Угорщина).

Микола Сергійович Сядристий народився 1 вересня 1937 року в селі Колісниківка Куп’янського району Харківської області. Навчався у Харківському художньому училищу, потім у Харківському сільськогосподарському інституті імені В. В. Докучаєва.

Після закінчення інституту працював агрономом обласної контрольно-насіннєвої лабораторії на Закарпатті (1960-1967), у 1967 році – інженером в Інституті синтетичних надтвердих матеріалів Держплану Академії наук України у Києві. Із 1975 року повністю присвячує себе своїй творчості – мікромініатюрам.

Микола Сергійович – всебічно обдарована особистість: незалежний історик, чудовий поет, майстер спорту СРСР, а також абсолютний чемпіон України з підводного плавання. Уривки його віршів ілюструють кожну роботу майстра на виставці. Історик за покликанням, досліджує історію тоталітарних режимів: фашизму, комунізму, нацизму. На базі зібраних ним документів підготовлено виставку про комуністичний терор у ХХ столітті, яку демонстрували в 20 обласних центрах України, в Угорщині та Греції. Микола Сядристий - автор усіх архівних текстів та цитат на алеї «Чорні дошки» Національного музею Голодомору-геноциду. Заслужений майстер народної творчості України, Народний художник України, член Національної спілки журналістів України.

Зазначимо, що Микола Сядристий став легендою завдяки мікромініатюрам. Творчість майстра затвердила появу нового слова «мікромініатюра», якого раніше не було ні в енциклопедіях, ні в словниках. Першу свою мікромініатюру автор створив у 1959 році. Це «Підкована блоха», що була представлена в Харківському музеї образотворчого мистецтва УРСР. З 1959 року по сьогоднішній день його персональна виставка експонується в Україні (Київ, Львів, Харків, Хмельницький, Ужгород тощо) та закордоном (В’єтнам, Данія, Ізраїль, Канада, Німеччина, Угорщина, Японія, США, Індія, Туреччина тощо).

Постійна виставка мікромініатюр є і на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Роботи українського генія, творця неймовірних мініатюрних робіт, викликають вир емоцій: захоплення, глибоку повагу та відчуття дива – як могла людина створити настільки маленькі та довершені шедеври.

З 1977 року на території Заповідника виставка Миколи Сядристого експонувалася в різних приміщеннях, як постійна відкрилась у 1985 році в приміщенні колишньої бібліотеки київського митрополита Флавіана (Городецького), що була споруджена у 1908 році архітектором Є. Ф. Єрмаковим.

Опис кожної з мініатюр вражає цифрами, вимірними не те щоб у міліметрах – у тисячних частках міліметра. Руками майстра був створений найменший у світі діючий електромотор, цей прилад майже в 20 разів менший макового зернятка. Практично кожна мікромініатюра є унікальною і неповторною.

Експозиція виставки захоплює, кожна з мініатюр – справжній витвір мистецтва, неповторний, бездоганний.

Микола Сядристий також є автором книг:

  1. «Чи важко підкувати блоху?». - Ужгород, 1966.
  2. «Таємниці мікротехніки». - Ужгород, 1969. У 1970 році на Всесоюзному конкурсі, як найкраща науково-популярна книжка, одержала Першу премію. Книгу перевидано у 1971, 1975, 1978 роках.
  3. «Мить». – Київ, 2013. Дебютна збірка поезії.
  4. «Погляд крізь час». - Київ, 2016.
  5. «Коммуно-мраксизм: ловушка дьявола для рабов». - Київ, 2016.
  6. Сядристый Н. С. Близнецы-братья. Ленин и Гитлер, Муссолини…. - Киев, 2017.
  7. Сядристый Н. С. Молох ленинизма: Идеология государственного террора. - Киев, 2017.

 

У 2019 році вийшла книга Станіслава Прокопчука «На перехресті століть. У пошуках прозріння». Автор книги, якому довелося стати не тільки свідком і учасником доленосних подій в Україні останніх десятиліть, а й висвітлювати, аналізувати їх у численних публікаціях. Окремий розділ видання присвячений зустрічам та діалогам автора з видатними особистостями. Не обминули і Миколу Сергійовича Сядристого, до розділу: «Зніміть рожеві окуляри. І впроваджуйте кращий світовий досвід» ввійшло інтерв’ю: «Микола Сядристий: «Справжня демократична свобода насамперед передбачає глибокі знання своїх історичних ворогів, власних недоліків і слабкостей» («Урядовий кур’єр», 29 серпня 2017 р., Київ). В розділі «Епоха устами неповторних особистостей. 20 незабутніх інтерв’ю» ввійшло інтерв’ю: «Микола Сядристий: «Історія – це величезні перегони людських обманутих мас по історичній савані» («Урядовий кур’єр», 22 червня 2013 р.).

До відома відвідувачів!

28 травня 2022 р. виставка «Мікромініатюри Миколи Сядристого» відновила роботу в корпусі № 4.

Виставка працює з 09:00 до 17:00 щоденно, технічна перерва з 12:30 до 13:15.

Запрошуємо відвідати експозицію!

 

Image: 
YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon