Археологія як реабілітаційний компонент: військові у Лаврі долучилися до незвичайного майстер-класу

Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” протягом десяти днів приймав у себе українських захисників та захисниць в межах програми “Духовне відновлення культурою”. 

Головною подією заїзду став археологічний майстер-клас, організований на базі науково-дослідної археологічної лабораторії Заповідника. Науковий співробітник відділу археології кам’яної доби Інституту археології НАН України, кандидат історичних наук Дмитро Ступак, провів заняття з реконструкції давніх технологій розколювання кременю. 

Під час майстер-класу науковець продемонстрував способи виготовлення найпоширеніших знарядь кам’яної доби: скребків, вістря наконечників, різців, а також перевірив їхню ефективність у сучасних реаліях, використовуючи ці знаряддя для розрізання курячого м’яса та сухожиль.

Цей археологічний досвід має паралелі з британською Nightingale, що спрямована на реабілітацію військових через участь в розкопках. Українська ж програма, що вже понад рік реалізується в Лаврі, вразила закордонних колег своїм акцентом на духовному збагаченні, коли воїни також знайомляться з глибоким значенням української культури та традицій.

Окрім археологічного майстер-класу, список заходів був як завжди дуже насиченим. Це оглядові екскурсії Лаврою, відвідування виставок “Відроджений всесвіт” та мікромініатюр М.С. Сядристого, тематичний маршрут “342 сходинки до неба”.

Наші гості долучилися до майстер-класів з арттерапії та вивчення історії писемності, ознайомилися з колекціями Музею книги і друкарства України, побачили фрески XVII століття в Церкві Спаса на Берестові, побували в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, де провели майстер-клас з ручної вибійки, та оглянули Скарбницю Національного музею історії України. Також військові мали нагоду ознайомитися з фондовою колекцією Лаври та здійснити прогулянку Хрещатиком.

Програма діє за підтримки БФ “Українська Лавра”. Харчування для учасників проєкту забезпечила ресторанна група La Familia. Супровід @музейне дозвілля для дітей та дорослих.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon