Делегація Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” прибула до Лондона з робочим візитом

Делегація Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” прибула до Лондона з робочим візитом, метою якого є започаткування спільного культурного проєкту з Музеєм Вікторії та Альберта, де зібрано найбільшу у світі колекцію творів декоративно-прикладного мистецтва. 

Представники України у складі генерального директора Заповідника  Максима Остапенка та його радниці Світлани Котляревської, кураторки проєкту, поспілкувалися з представниками музею, ознайомилися з унікальними експонатами, обмінялися досвідом у галузі збереження та консервації культурної спадщини. 

Делегація заповідника ознайомилася з роботою майстерні консервації металевих виробів, де провідні фахівці Педро Ґаспар, Зої Аллен та Катріна Редман розповіли про свою роботу та поділилися здобутками з учасниками. 

Джоанна Норман, директор дослідницького інституту Музею Вікторії та Альберта, ознайомила делегацію з процесом дослідження та його впливу на загальний розвиток музею. 

Вернон Реплі, директор програми «Cultural in crisis”, розповів про інструменти щодо роботи зі збереження культурної спадщини. Водночас фахівці обговорювали етапи та напрями роботи у сфері культури під час кризових ситуацій. 

Світлана Котляревська повідомила, що нині вже триває діалог з британськими колегами щодо створення навчального осередку. 

“Ми плануємо розробити навчальну програму, щоби спільнота більше знала про історичний компонент нашої діяльності. Якщо ми говоримо, наприклад, про Царські врата, то треба розуміти їх історичну і художню значущість, якщо про храм, то треба знати історію його заснування та функціонування”, –зазначила радниця очільника заповідника. 

Цей культурний обмін сприятиме зближенню України та Сполученого Королівства і налагодженню роботи щодо реалізації спільних проєктів. 

Дякуємо за сприяння у реалізації зустрічі ГО «Офіс на Банковій», @Денису Розову, @Рашаду Тагієву, @Алісі Ляліній, ПосольствуУкраїни у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon