У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулася П’ята науково-практична конференція «Музейна педагогіка – проблеми, сьогодення, перспективи»

28 – 29 вересня 2017 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику пройшла П’ята науково-практична конференція «Музейна педагогіка – проблеми, сьогодення, перспективи». На форумі фахівці розглянули проблеми розвитку музейної педагогіки, питання актуалізації, інтерпретації історико-культурної спадщини та використання її потенціалу в освіті та вихованні дітей.

Організаторами заходу виступили  Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національна академія педагогічних наук України, Кафедра ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття», Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих.

За словами організаторів, основною метою конференції було об’єднання зусиль музейних працівників, працівників закладів культури, педагогів, науковців, вихователів для узагальнення набутого досвіду у сфері культурної-освітньої діяльності музейних закладів, визначення нових методів і форм діяльності у музейній педагогіці, а також аналіз процесів трансформації основних функцій педагогіки (науково-пізнавальної та освітньо-виховної) до умов конкретного музейного закладу.

З вітальним словом до гостей та учасників звернулись в.о. Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник, заступник Генерального директора з наукової роботи Сергій  Пивоваров, а також  д.пед.н., професор, заступник директора з наукової роботи Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України Лідія Хомич.

«Хочемо подякувати усім тим, хто відгукнувся у цьому році взяти участь у нашій конференції. Географія учасників конференції охоплює майже всю Україну, тут об’єдналися схід і захід, південь і північ. До нас приїхали дослідники з Львівської, Івано-Франківської, Запорізької, Черкаської Дніпропетровської, Полтавської обл., м. Києва. Серед учасників – 18 кандидатів і 11 докторів наук. Хочемо подякувати за плідну співпрацю Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України. Наш спільний доробок – це видання збірника матеріалів П’ятої науково-практичної конференції, до якого увійшли статті щодо проблем розвитку музейної педагогіки, питань сучасної інтерпретації історико-культурної спадщини та використання її потенціалу в освіті і вихованні дітей», – наголосив Сергій Пивоваров.

Олександр Рудник зазначив: «Визнання музеїв як духовних скарбниць народу, як джерела, з якого черпають духовні сили всі хто до нього доторкнувся, є на сьогодні визначальними у формуванні всебічно освіченої особистості, вихованні патріотів українського народу. Музей в сучасному суспільстві – це не лише науково-просвітницький заклад, але й центр культури, який зберігаючи історичну пам’ять, розв’язує завдання розвитку, навчання і виховання різних груп населення, особливо дітей та молоді. Цьогорічна конференція проходить у дні святкування 91 річниці з дня  народження нашого Заповідника. Сердечно вітаю колектив Заповідника зі святом  та  зичу злагоди Вам та Вашим рідним і близьким.  Бажаю кожному з Вас міцного здоров'я, родинного затишку та добробуту, сил і наснаги, вдалих та сміливих проектів на славу України!»

Варто згадати, у конференції взяло участь понад 50 учасників з різних регіонів України. Форум пройшов у формі наукового діалогу, презентації практичного досвіду музеїв, обговорення сучасних проблем розвитку та поширення музейної педагогіки в Україні.

Підсумком роботи конференції стали такі висновки:

1. Музейна педагогіка – невід’ємна складова сучасної педагогічної науки, яка динамічно розвивається в Україні, набуваючи нових форм і способів вираження;

2. Музейна педагогіка – недостатньо вивчений феномен, який потребує активізації сучасних міждисциплінарних психолого-педагогічних досліджень у взаємодії різних наукових установ, інституцій культури, закладів середньої, вищої та додаткової освіти;

3. Ідеї музейної педагогіки істотно випливають на формування світогляду, свідомості молодого покоління.

 

 

 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon