Українська делегація діячів сфери збереження культурної спадщини відвідала Італію

6–10 вересня 2016 року українська делегація діячів сфери збереження культурної спадщини на запрошення Агентства з розвитку зовнішньої торгівлі Італії разом з владою регіонів Венето та Марке відвідала з робочим візитом Падую, Верону, Віченцу та Венецію. Подорож здійснено в рамках проекту співробітництва між Україною та Італією щодо реставрації культурних цінностей та збереження історико-культурної спадщини.

До складу делегації входили головний спеціаліст відділу розвитку історико-культурних заповідників управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України В.О. Каплунова, головний архітектор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Я.Я. Діхтяр, начальник відділу наукової реставрації та консервації рухомих пам’яток Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника С.В. Гага-Шереметьєва, перший заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» В.В. Кириленко та завідувач сектору «Музей «Золоті ворота» Національного заповідника «Софія Київська», технолог-реставратор, кандидат хімічних наук Р.Б. Гуцуляк.

Метою відрядження був обмін інформацією та досвідом роботи щодо різних аспектів збереження культурної спадщини, підготовки кадрів реставраторів, новітніх матеріалів та технологій у реставрації.

Під час візиту українська делегація взяла участь у робочих зустрічах з керівництвом регіону Венето, керівниками та провідними фахівцями фірм, навчальних та науково-технічних закладів, що спеціалізуються на реставрації та консервації пам’яток. Метою зустрічей стало обговорення актуальних питань співробітництва між Україною та Італією у сфері охорони культурної спадщини та її популяризації. Учасники обговорили можливості реалізації спільних проектів у галузі вивчення та збереження культурної спадщини, передусім об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також розглянули питання, які стосуються принципів виконання реставраційних робіт, застосування різних методик та новітніх технологій, системи підготовки та сертифікації кадрів тощо.

Італійська сторона ознайомила з продукцією провідних європейських фірм: CTS (матеріали, композити, обладнання та пересувні системи очистки повітря для забезпечення консервації пам’яток культури); LAMBDA (розробник і виробник лазерної техніки для реставрації); RE MASTER ITALIA-ICT (розробник і виробник інтерактивних планшетних аудіо-відео-гідів для пам’яток); NADIR-STYLUS PLASMA (розробник і виробник систем холодної плазми для реставрації пам’яток).

Українська делегація відвідала навчальний та дослідницький центр – Академію Верони, де познайомилася з системою підготовки художників-реставраторів станкового та монументального живопису, стажуванням фахівців, дослідженням пам’яток та розробкою проектної документації в Італії.

Члени української делегації оглянули об’єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Вероні та Венеції, де при реставрації були застосовані матеріали і передові технології зазначених фірм.

Окремий інтерес до проекту щодо реставрації культурних цінностей та збереження історико-культурної спадщини і можливостей залучення для цього фахівців та установ Італії та України проявила делегація реставраторів з Китаю, які ще не мають такого досвіду науково-реставраційних робіт і хочуть його перейняти.

Візит українських фахівців сприятиме активізації співробітництва установ України та Італії, обміну інформацією та досвідом, популяризації прогресивних технологій реставрації, зміцненню позитивного іміджу двох європейських держав. 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon