«Музейна весна» крокує Києвом (тижневик «Освіта» № 11-12 (16 – 23 березня 2016 р.))

За ініціативи працівників Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України 16 березня 2016 р. було проведено культурно-освітній захід «Музейна весна» з присвятою Тарасові Шевченку і, зокрема, 170-ій річниці його сепії «Церква Всіх Святих у Києво-Печерській лаврі».

Матеріал на цю тему вміщено у тижневику «Освіта» № 11-12 (16 – 23 березня 2016 р.)

«Музейна весна» крокує Києвом

Ця весна у Києві розпочалася з духовного пробудження. Емоційний настрій перших весняних днів набув особливого піднесення у дні шанування Великого Кобзаря.

Ім’я Шевченка тісно пов’язане з історією Києва. Тут він жив, творив. Так, у 1846 році, 170 років тому, з’явилася сепія «Церква Всіх Святих у Києво-Печерській Лаврі». Цей штрих із життя Тараса Григоровича вирішили висвітлити працівники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і зробили це в нетрадиційній формі разом з науковими співробітниками відділу змісту і технологій навчання дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти доросли НАПН України (куратори: Наталія Пересадько – заступник Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника; Наталія Філіпчук – кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу змісту і технологій навчання дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України. Захід носив характер традиційного ознайомлення з експозиціями музею і вільного спілкування, обговорення проблеми.

Серед учасників заходу – науковці відділу змісту і технологій навчання дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти доросли НАПН України; студенти Інституту мистецтва Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Київського університету імені Бориса Грінченка, Київського професійно-педагогічного коледжу імені Антона Макаренка; слухачі підготовчого відділення для іноземних студентів Київського національного університету технологій і дизайну; викладачі, митці, музейні працівники.

Лунає світова класика у виконанні камерного оркестру Інституту мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова під орудою заслуженого діяча мистецтв України, доктора педагогічних наук, професора Василя Федоришина. І поруч з класичними мелодіями – тужлива, що лине із серця, улюблена Шевченкова «Повій, вітре, на Вкраїну». Такий музичний подарунок зробив ансамбль студентів-іноземців, що навчаються у Київському національному університеті технологій та дизайну.

З привітанням до учасників культурно-освітнього заходу звернувся Любомир Михайлина – доктор історичних наук, Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Він наголосив на перспективах розвитку музейної справи, зокрема щодо роботи з молоддю. Учасники оглянули унікальну виставку «Відроджені скарби Києво-Печерської лаври», з якою їх ознайомила старший науковий співробітник Ірина Шульц, та виставку «Шевченко-пророк» з літературно-мистецькими коментарями начальника відділу музейно-освітньої роботи Олега Топилка.

Цього дня дзвіниця Успенського собору заговорила Шевченковим словом. «Заповіт» Тараса Шевченка звучав мовами народів світу: арабською, курдською, китайською, англійською, польською і, звичайно, українською, але у виконанні слухачів підготовчого відділення для іноземних громадян Київського національного університету технологій та дизайну.

Незалежність нашої держави розкувала сили мільйонів і пам’ять про геніального сина українського народу піднесла на таку височінь загального визнання, якої рідко коли сягали найуславленіші поети і письменники світу.

Поет навчав любові й пошани найсокровенніших національних традицій, плекав надію про органічне засвоєння кращих надбань чужих культур:

«Учитесь, читайте

І чужого научайтесь

Й свого не цурайтесь…»

Студентське товариство переймалося глибиною Шевченкового слова, його величчю і світовим значенням…

Наталія Флегонтова

кандидат педагогічних наук,

викладач Київського національного

університету технологій та дизайну

 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon