У Заповіднику відбувся культурно-освітній захід «Музейна весна»

16 березня 2016 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбувся культурно-освітній захід «Музейна весна».

Участь у заході взяли співробітники Національної історичної бібліотеки України, співробітники Державної агенції промоції культури України, науковці відділу змісту і технологій навчання дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, студенти Інституту мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Київського університету імені Бориса Грінченка, Київського професійно-педагогічного коледжу імені Антона Макаренка, слухачі підготовчого факультету Київського національного університету технологій і дизайну та студенти вищих навчальних закладів м. Києва, а також викладачі, митці та музейні працівники.

На початку присутні долучилися до виконання пісні на слова Т.Г. Шевченка разом із камерним оркестром Інституту мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та студентами, які лише нещодавно приїхали до України на навчання та тільки знайомляться з чарівністю милозвучної української мови, долучаючись до її вивчення, у тому числі через твори геніального Кобзаря.

З вітальним словом до присутніх звернулись Генеральний директор Заповідника Любомир Павлович Михайлина та кандидат філософських наук, член Національної спілки письменників України, шевченкознавець Тетяна Миколаївна Лебединська.

Л.П. Михайлина наголосив на важливості підписання меморандуму про співробітництво з Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України, завдяки якому Заповідник відтепер можна вважати експериментальним майданчиком для втілення культурно-освітніх проектів у сфері музейної педагогіки.

Т.М. Лебединська зробила короткий екскурс в невідомі сторінки життя, творчості та вшанування Т.Г. Шевченка в Україні та за кордоном, а також подарувала Заповіднику спеціальні видання, присвячені поету-пророку, та пам’ятну медаль із зображенням Кобзаря.

Учасники заходу відвідали виставку «Відроджені скарби Києво-Печерської лаври», де ознайомилися з творами мистецтва ХV–ХХ ст. із фондової колекції Заповідника – іконами, срібним церковним начинням, літургійними тканинами, вишивками, стародруками, гравюрами, скульптурами. Екскурсію для гостей провела заступник начальника відділу вивчення мистецької спадщини Ірина Шульц.

Виконання «Заповіту» Тараса Шевченка мовами народів світу у Великій Лаврській дзвіниці стало продовженням програми «Музейної весни». Тут учасники оглянули виставку «Шевченко – пророк» та ознайомилися з проекцією сепії «Церква Всіх Святих у Києво-Печерській лаврі», написаною Великим Кобзарем 170 років тому, у далекому 1846 році.

По завершенні заходу учасники поклали квіти до пам’ятного знаку Т.Г. Шевченку, який був встановлений до 200-літнього ювілею поета у 2014 році навпроти церкви Всіх Святих. 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon