Всеукраїнський науковий круглий стіл «Іван Мазепа та його епоха»

22 червня 2018 року в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику в рамках реалізації ініціативи громадськості та співробітників Заповідника зі створення музею, присвяченого гетьману Мазепі, був проведений Всеукраїнський науковий круглий стіл «Іван Мазепа та його епоха».

Відкрив захід заступник генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з наукової роботи, доктор історичних наук, професор Сергій Пивоваров, який представив учасників дискусії та головуючих. В.о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник привітав учасників і розповів про створення музею «Іван Мазепа та його епоха» на території Заповідника, побажав цікавих плідних дискусій. До присутніх звернувся голова Координаційної Ради Міжнародної громадської організації «Родина Мазеп» Ігор Мазепа. Він подякував за запрошення та розповів про діяльність, а саме: вивчення історії родини Мазеп, організацію встановлення пам’ятників у різних містах. Також проінформував, що у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна засновано дві іменні стипендії для ліцеїстів за кращі показники з історії.

У роботі, що була організована за двома панелями («Іван Мазепа і його епоха в світлі останніх досліджень» та «Пам’ятки матеріальної культури доби Івана Мазепи»), взяли участь провідні фахівці наукових, архівних та навчальних установ (Інституту історії НАН України; Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України; Інституту археології НАН України; Центрального державного історичного архіву України, м. Київ; Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського; Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка; Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні), а також директори та представники музейних закладів (Музею гетьманства; Національного історико-культурного заповідника «Глухів»; Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця»; Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»; Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника).

Учасники круглого столу прослухали цікаві та змістовні доповіді, провели плідні дискусії. Всі присутні ознайомилися з концепцією музею «Іван Мазепа та його епоха» у Онуфріївській (Мазепиній) вежі, де  заплановано відкрити музей, а також оглянули виставку «Милостивий патрон святої обителі…» у Годинниковій (Південній) вежі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Програма

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon