У Заповіднику відбувся культурно-мистецький захід до Дня народження Т.Г.Шевченка «Кобзарю, знов до тебе я приходжу…!»

9 березня 2016 року в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику до Дня народження Т.Г. Шевченка та 170-ї річниці створення сепії «Церква всіх святих у Києво-Печерській лаврі», відбувся культурно-мистецький захід: «Кобзарю, знов до тебе я приходжу…!».

У межах заходу, на першому ярусі Дзвіниці Успенського собору було презентовано літературні матеріали «Вінок Тарасу Шевченку – мовами народів світу» з фондів Національної історичної бібліотеки України та тематичну виставку «Шевченко – пророк» Державної агенції промоції культури України, що демонструвалась у Представництві ООН в Женеві та у Раді Європи в Брюсселі.

З вітальним словом до присутніх звернулися Генеральний директор Заповідника Любомир Михайлина, відомий шевченкознавець, заступник директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка Сергій Гальченко та ректор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Василь Чернець.

Любомир Михайлина підкреслив особливе ставлення поета до Києво-Печерської лаври, яке знайшло відображення у його поетичних, прозових та живописних творах. Навіть перебуваючи у далекому засланні, згадуючи Київ, Т.Г. Шевченко уявляв Києво-Печерську лавру з її храмами, славетною дзвіницею і знаменитою друкарнею. Серед творів, присвячених Лаврі, особливе місце займає сепія «Церква всіх святих у Києво-Печерської лаврі», написана у 1846 році. Таким чином, через 170 років Шевченко повернувся у Лавру.

Василь Чернець та Сергій Гальченко зазначили важливість відзначення дня народження Великого Кобзаря на святій землі Києво-Печерської лаври. Сергій Гальченко зауважив, що незважаючи на те, що він присвятив дослідженню життя та творчості Т.Г. Шевченка більше ніж сорок років, багато відкриттів та невідомих граней з біографії та творчого надбання поета-пророка і талановитого художника ще попереду. Окрім того, шевченкознавець привіз із собою подарунки – спеціальне видання «Кобзаря» для воїнів АТО, що будуть передані до госпіталю, де лікуються поранені.

З художньою програмою на тему Шевченкіани виступили ансамбль солістів «Благовість», студенти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та студенти Київського національного університету культури і мистецтв. 

По завершені заходу учасники поклали квіти до пам’ятного знаку Т.Г. Шевченку, який знаходиться навпроти Церкви Всіх Святих.

Пам'ятний знак Великому Кобзарю був встановлений до 200-літнього ювілею у 2014 році за сприяння фонду народного депутата України Миколи Томенка «Рідна країна». 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon