Відбулася презентація V етапу акції «7 чудес України»

1 березня 2016 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулася презентація акції «7 чудес України: історичні міста та містечка».

Це V етап всеукраїнської акції «7 чудес України», ініціатором і організатором якої є Фонд Миколи Томенка «Рідна країна». У новій акції «7 чудес України: історичні міста та містечка», яка офіційно стартувала 1 березня, візьмуть участь ті міста та містечка, що мають значиму історію, які можуть продемонструвати своє історико-архітектурне обличчя та мають «бодай мінімальну туристичну інфраструктуру», – за словами Миколи Томенка.

1 червня 2016 року експерти та члени журі акції визначать 21 фіналіста, які позмагаються за звання переможців проекту «7 чудес України». Голосування продовжиться до 27 вересня 2016 року, після чого будуть оголошені результати.

У презентації взяли участь члени Оргкомітету акції «7 чудес України»:

  • Микола Томенко, ініціатор акції, засновник Фонду «Рідна країна»
  • Любомир Михайлина, Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника
  • Віктор Набруско, секретар Національної спілки журналістів України
  • Олександр Харченко, директор Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» 
  • Наталія Сумська, народна артистка України
  • Анатолій Хостікоєв, народний артист України

Микола Томенко основним сенсом проведення акції назвав відкриття України для українців, відкриття України для світу. Ініціатор проекту проінформував, що цього року до участі у проекті запрошено міста та містечка, чиє минуле означене причетністю до буремних історичних подій України. Микола Томенко пообіцяв зробити все, аби тимчасово окуповані території долучилися до участі в проекті. Про кожного з фіналістів акції планується зробити фільми для подальшої демонстрації на українських телеканалах, а також виготовити різноманітну поліграфічну продукцію.

Любомир Михайлина реалізацію акції вважає шансом привернути увагу громадськості до історичних пам’яток України. Акція робить престижним відвідування пам’яток. А родзинкою цього проекту є змагання між містами та містечками, у якому зрештою ніхто не програє, оскільки буде поширюватися інформація про пам’ятки різних регіонів України.

Наталія Сумська переконана, що історизм – найбільше, що збагачує душу, тому зазначена акція безцінна, як і безцінна її основна ідея. Окрім того, всі надії ми покладаємо на нашу молодь. А з чого почати виховувати дитину, як не з відвідування історичних місць, залучення дітей і молоді до культурного надбання нашої нації.

Олександр Харченко зазначив багатовимірність акції – її не тільки культурний, просвітницький, але й економічний аспект. Він назвав проект поштовхом до проведення інвентаризації українських чудес та можливістю сприяти розвитку туризму в країні.

Віктор Набруско проведення проекту назвав серйозною складовою національної безпеки. Цей культурологічний проект засвідчив свою затребуваність. Віктор Набруско також закликав присутніх та журналістів, зокрема, бути солідарними і пропагувати наші культурні цінності.

Анатолій Хостікоєв наголосив на важливості збереження історичних міст і містечок, а також зазначив актуальність проведення дискусій з проблем культури.

YouTube icon
Facebook icon