Представники Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» взяли участь у шведсько-українській онлайн-конференції на тему «Україна по війні: музеї як брама до майбутнього»

Метою фахового зібрання було визначення актуальних потреб українських музеїв, а також побудова довгострокової співпраці між Швецією та Україною. Організаторами конференції виступили Асоціація музеїв Швеції, Національна академія мистецтв України та Центр розвитку «Демократія через культуру» (м. Київ, Україна).
Програма включала в себе як виступи доповідачів з української та шведської сторін, так і обговорення й оцінку потреб у фокус-групах.
Українські музейні фахівці ознайомили учасників з конкретною ситуацією, що склалася для музеїв України, музейних колекцій, музейних співробітників і науковців, а також заходами, що вживаються музейними та громадськими організаціями.
 В свою чергу, шведські колеги презентували концепцію «Музей року» як інструмент, що може бути корисним для розвитку музеїв, в тому числі для українських музейних закладів у післявоєнний час, як культурних центрів, що «поглиблюють», «залучають» та «надихають», застосовуючи інноваційні засоби осмислення і взаємодії.
Крім того, Сюзанна Петерсон, директор Національного музею Швеції, що став музеєм року 2022, презентувала діяльність Надзвичайної групи ЮНЕСКО, створеної для допомоги музеям України (UNESCO Emergency Group for Museums in Ukraine). До групи увійшли представники 13ти найбільших музеїв світу з різних країн. Основними сферами діяльності групи є надання правової та наукової експертизи у випадку евакуації культурних цінностей, а також з метою протидії нелегальному трафіку творів мистецтва; посилення співпраці між членами групи та українськими пам’яткоохоронними фахівцями; підвищення кваліфікації, організація резиденцій з реставраційних і консерваційних заходів; надання технічних рекомендацій для розроблення планів управління ризиками.
Наступна зустріч в рамках українсько-шведського партнерства  запланована на 1 липня 2022 року.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon