Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник відвідала делегація Литовської Республіки

6 липня Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник відвідав Надзвичайний і Повноважний посол Литовської Республіки в Україні п. Маріс Януконіс та делегація сейму Литовської Республіки.

Поважних гостей зустрічав Генеральний директор Заповідника Л. Михайлина. Він ознайомив присутніх з історією Києво-Печерської лаври.

Начальник наукового відділу охорони та моніторингу стану нерухомих пам’яток Заповідника О. Романченко розповів про унікальну архітектурну пам’ятку – Успенський собор, про історією його створення, руйнування та відновлення. Л. Михайлина звернув увагу на те, що Успенський собор є найбільшим пантеоном династії Литовських князів Гедиміновичів і відтворення собору враховувало збереження поховань.

Гостей ознайомили з проектом відтворення надгробного пам’ятника князю Костянтину Острозькому, який був зруйнований вибухом у 1941 році. Цю скульптурну композицію, яка вшановувала місце поховання князя Костянтина Острозького, планується встановити на її первісному місці – біля північної стіни нартексу Успенського собору. Українськими та литовськими фахівцями розроблено проект відтворення надгробного пам’ятника князю Костянтину Острозькому в Успенському соборі з урахуванням усіх історичних деталей.

 

YouTube icon
Facebook icon