"Печерські цікавинки"

Чи відомо вам, що:

аби пташки не з’їдали верхівки прищеп в тінистих місцях, старець Іларіон рекомендував обмащувати прищепи маззю, виготовленою із воску та несоленого сала з додаванням тютюну?

Якщо ж у спекотні дні на деревах та пагонах з’являються плями, проблемі можна зарадити, намастивши ці плями маззю із воску, деревної олії (олії нижчого ґатунку, отриманої з плодів оливкового дерева) та живиці (смоли з дерев хвойних порід, переважно сосни), зварених разом.

Маззю, виготовленою із доступних компонентів, а саме: гною худоби, змішаного з глиною і частково з попелом, за порадою лаврського садівника Іларіона, можна успішно замащувати на деревах великі сухі плями, спричинені сонцем, також замащувати всередині дуплуваті дерева чи заповнювати щілини, що з’являються на деревах від різних нечистот.

Такі прості за складниками деревні мазі із органічної сировини, випробувані впродовж багатолітньої садівничої практики ченцем Іларіоном, сподіваємося, з роками не стали менш корисними для догляду за плодовими деревами і сприятимуть урожайності вашого саду.

Наталія Литвин

YouTube icon
Facebook icon